Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Mundurowe klasy ze wsparciem, koordynacją i nowymi programami dla uczniów

Facebook Twitter

Częstochowa zapowiada działania na rzecz rozwoju programu klas mundurowych w szkołach. Zostanie powołany międzyszkolny koordynator, do spraw funkcjonowania takich klas w mieście. Co ważne uczniowie zyskają sporo nowych możliwości w ramach projektu „Przyszłość klas mundurowych”.

fot. maciekde/ Pixabay

Przeprowadzono potrzebne uzgodnienia, a działania wystartują od nowego roku szkolnego we wrześniu:

Sylwia Bielecka: Projekt zakłada rozszerzenie wspólnych działań takich klas, które mają obejmować m.in. oprawy uroczystości, ujednolicenie treści programów szkolenia wojskowego, prowadzenie zajęć specjalistycznych, obozów szkoleniowych, koordynację działań młodzieży w sprawie opieki nad miejscami pamięci narodowej oraz współpracę z jednostkami wojskowymi

– tłumaczy Sylwia Bielecka z biura prasowego UM. To nie jedyne wsparcie dla klas mundurowych. Jak dotąd uczniowie „Kochanowskiego”, „Żeromskiego” i Zespołu Szkół Technicznych otrzymali sprzęt z Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Służy im w trakcie przygotowań praktycznych:

Mariusz Zawada: Sprzęt Maskpolu umożliwi nam lepsze prowadzenie tej działalności wojskowej w klasach policyjnych i policyjno-wojskowych, usprawni nam proces kształcenia, jak również podniesie poziom szkolenia młodzieży.

Patrycja Rozpondek: Myślę, że ta współpraca, którą nawiązaliśmy z firmą Maskpol jak najbardziej będzie korzystna dla uczniów naszej szkoły Technikum nr 12. Przede wszystkim uczniowie będą mieli okazje brać udział w projektach edukacyjno-historycznych, które promują patriotyzm

– mówią Patrycja Rozpondek – wicedyrektor Zespołu Szkół Technicznych oraz Mariusz Zawada – dyrektor częstochowskiego Zespołu Szkół im.„Kochanowskiego”. Współpraca firmy Maskpol z częstochowskimi szkołami ma być kontynuowana:

Adam Ogrodnik: Klasy Mundurowe – pochodzenie ich umundurowania, wyposażenia musi mieć związek z tym, które jest na wyposażeniu sił zbrojnych. Określają to też zasady, które określił Minister Obrony Narodowej. My kilka produktów jeszcze przed najbliższym rokiem szkolnym zaproponujemy. Rozwijamy też produkcję plecaków, zasobników i pokrowców, która będzie również skierowana na rynek cywilny, ale będą też plecaki czy zasobniki outdoorowe, paramilitarne. Myślę, że na zasadach komercyjnych ten sprzęt będzie mógł trafić do klas mundurowych nie tylko w Częstochowie, ale w całej Polsce.

Rozwoj współpracy zaplecza wojskowego ze szkołami z klasami mundurowymi zapowiadał Adam Ogrodnik – prezes firmy Maskpol.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj