Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

MSZ odradza podróże na terytorium Izraela

Facebook Twitter

MSZ odradza podróże na terytorium Izraela, Zachodni Brzeg Jordanu i do Strefy Gazy. W związku z atakiem Hamasu na Izrael, sytuacja w tym regionie jest bardzo niebezpieczna.

fot.pixabay.com

MSZ odradza podróże na terytorium Izraela, Zachodni Brzeg Jordanu i do Strefy Gazy

Sytuacja w tym rejonie jest niebezpieczna. Bojownicy przeniknęli do wielu miast na południu kraju, a Izrael został również zaatakowany rakietami. Dotąd zginęło co najmniej 100 Izraelczyków, a 740 zostało rannych. W odwetowych atakach Izraela zginęło nie mniej niż 198 Palestyńczyków, a 1610 zostało rannych.

W związku z tym, ambasada przypomniała, że Izrael jest państwem zagrożonym terroryzmem. Osoby przebywające na tym terytorium powinny być szczególnie ostrożne, zwłaszcza w miejscach, które mogą być celem ataków, takich jak obiekty kultu religijnego czy atrakcje turystyczne. Unikanie zbiegowisk, demonstracji i sytuacji konfliktowych jest również zalecane. W przypadku niebezpiecznej sytuacji, konieczne jest bezwzględne stosowanie się do poleceń władz.

W sytuacjach nagłych, wymagających pilnej interwencji konsula, można skontaktować się z ambasadą pod numerem telefonu:

+972 547 444 106.

Podróżujący powinni brać pod uwagę te ostrzeżenia i rozważyć odłożenie planów podróży do Izraela, Zachodniego Brzegu Jordanu i Strefy Gazy. Bezpieczeństwo i dobro podróżujących osadzone jest na pierwszym miejscu, dlatego należy być odpowiedzialnym i unikać niepotrzebnego ryzyka.

/PAP

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj