Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

MPK prowadzi stałą dezynfekcję taboru

Facebook Twitter

MPK dezynfekuje autobusy i tramwaje. W zeszłym tygodniu wystartowała cykliczna akcja, która ma pomóc zminimalizować rozprzestrzenianie się koronawirusa.

fot. www.mpk.czest.pl

Miejski przewoźnik chce w ten sposób zwiększyć bezpieczeństwo osób podróżujących w komunikacji publicznej.

Rozpoczęła się dodatkowa, kompleksowa dezynfekcja wszystkich autobusów i tramwajów pozostających w taborze. Dezynfekcja odbywa się z użyciem specjalistycznego sprzętu i mieszanki chemicznej, metodą zadymiania wnętrza pojazdów. Pozwala to, oprócz wykonywanego codziennie przez służby miejskiego przewoźnika odkażania powierzchni w pojazdach, na osiągnięcie sterylności przestrzeni wspólnych wewnątrz każdego autobusu i tramwaju. Dezynfekcja w czasie utrzymującego się zagrożenia epidemicznego w kraju będzie odbywać się cyklicznie.

– mówi Maciej Hasik – rzecznik częstochowskiego MPK. Akcja dezynfekcyjna taboru ma być prowadzona regularnie i potrwa prawdopodobnie do zakończenia trwającej epidemii. Działania te wykonuje jeden z lokalnych przedsiębiorców spod Częstochowy.

Usługę wykonuje działająca w branży budowlanej Firma „ECCO LOGIC” z Kruszyny zajmująca się również dezynfekcją miejskiego szpitala i karetek częstochowskiego pogotowia. Pracę wykonuje nieodpłatnie, natomiast zakup środka dezynfekcyjnego finansuje Wydział Zarządzania Kryzysowego z puli środków przeznaczonych na walkę z kryzysem. Decyzję o rozszerzeniu akcji cyklicznej dezynfekcji o środki komunikacji miejskiej podjął prezydent Częstochowy.

– dodaje Maciej Hasik, rzecznik w częstochowskim MPK.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj