Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

MPK prowadzi działania, aby nie zwracać dotacji, która była przeznaczona na zakup autobusów hybrydowych

Facebook Twitter

Te, przypomnijmy, od 2017 roku stoją na zajezdni po tym jak jeden z nich spłonął na trasie. Skoro nie jeżdżą to nie osiągają efektu ekologicznego, a to było warunkiem rozliczenia 66 milionów złotych dotacji z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska.

Aby go osiągnąć MPK wpadło na pomysł, aby zasilić swój tabor autobusami elektrycznymi na zasadzie wynajmu pojazdów. W tym celu ogłosiło przetarg do którego zgłosiła się tylko firma Autosan tyle że, przewoźnik na wynajem autobusów elektrycznych ma w budżecie zabezpieczone 36 mln zł brutto, a Autosan chce o blisko 13 mln więcej:

Aktualnie oferta jest dogłębnie analizowana. Należy szczegółowo zweryfikować proponowane rozwiązania czy są one zgodne ze specyfikacją zamówienia, z oczekiwaniami Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Częstochowie oraz pasażerów i sprawdzić prawidłowość z przepisami prawa zamówień publicznych. Dopiero później rozpatrywane będą kwestie finansowania, bo oferta przekroczyła pułap kosztowy określony przez zamawiającego. Nie przesądza to jednak na razie o dalszych losach postępowania. Jakiekolwiek ruchy na względzie będą rozpatrywane dopiero po wspomnianej wcześniej dogłębnej analizie oferty, która potrwa mniej więcej przez najbliższy miesiąc.

– mówił Maciej Hasik – rzecznik MZDiT oraz MPK w Częstochowie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 31 lipca 2021