Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Po długiej przerwie można znów odwiedzić punkty pomocy prawnej

Facebook Twitter

Odwiedź punkty pomocy prawnej i obywatelskiej, które działają w Częstochowie. Pamiętać trzeba jedynie o tym by wcześniej się umówić na poradę.

Rada Miasta Częstochowy

Wznowiły pracę w trybie hybrydowym, w ostatnich miesiącach radcy służyli mieszkańcom raczej zdalnie.

Jeżeli chodzi o Częstochowę punkty nieodpłatnej pomocy prawnej działają w Urzędzie Miasta Częstochowy przy ul. Śląskiej, w budynku Urzędu Miasta przy ul. Nowowiejskiego 26. Jeżeli chodzi o punkty nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego, to są one zlokalizowane w Terenowym Komitecie Ochrony Praw Dziecka przy al. Pokoju 12, a także w VIII Liceum Samorządowym przy ul. Worcella. W punktach obsługiwane są wyłącznie osoby wcześniej umówione telefonicznie. 

Zatem punkty znów można odwiedzać, ale możliwa jest też konsultacja sprawy przez telefon przypomina rzecznik Urzędu Miasta – Włodzimierz Tutaj. Pamiętać trzeba, że urzędnicy chcą wyeliminować kolejki i konieczność oczekiwania:

Jeśli chce się uzyskać nieodpłatną pomoc prawną lub pomoc w zakresie poradnictwa obywatelskiego, w tym nieodpłatną mediację, trzeba zadzwonić od poniedziałku do piątku, w godzinach pracy urzędu, czyli od 7:30 do 15:30 i wtedy można umówić termin udzielenia porady. Można wybrać wówczas bezpośrednio w punkcie lub zdalnie. Na wizytę powinno się przyjść punktualnie i najlepiej bez osób towarzyszących. Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej działały wyłącznie w trybie zdalnym.

Jak mówi Włodzimierz Tutaj, przerwa w przyjmowaniu przez radców interesantów została wymuszona przez pandemię, teraz znów interesanci mogą na miejscu omówić sprawę i uzyskać poradę.

Obecnie te punkty – i myślę, że to będzie z pewną wygodą dla wszystkich chętnych i zainteresowanych uzyskaniem pomocy prawnej – działają także stacjonarnie, natomiast niezbędne jest wcześniejsze umówienie się telefoniczne na konkretny termin udzielenia takiej pomocy prawnej do konkretnego punktu

– zachęcał klientów rzecznik w częstochowskim magistracie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj