Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Motocyklowy Zjazd Gwiaździsty: Do Częstochowy w niedzielę od 10.30

Facebook Twitter

Przed nami kolejny tegoroczny zjazd głośnych jednośladów na uroczysty początek sezonu. W niedzielę (23.04.) od 10.30 rozpocznie się Motocyklowy Zjazd Gwiaździsty do Częstochowy. Mile widziani są miłośnicy lśniących maszyn, pasjonaci motoryzacji w każdym wieku oraz fani historii ruchu motocyklowego.

Motocyklowy Zjazd Gwiaździsty
Kajetan Walachniewicz i Janusz Jadczyk

Motocyklowy Zjazd Gwiaździsty

Częstochowskie Towarzystwo Motocyklowe świętuje jubileusz i otwiera sezon, przypomina też swoją bogatą historię.

Kajetan Walachniewicz: Spotkanie w Częstochowie nasze tradycyjne kwietniowe jest dla nas takim podkreśleniem tego otwarcia sezonu. Ale pogody w tej chwili są takie, że my jeździmy od pierwszego stycznia i już na drodze nas można zobaczyć. Częstochowskie Towarzystwo Motocyklowe korzeniami sięga początków wieku XX, rok 1902. Wtedy się jeździło na różnych dziwnych sprzętach. Chcemy też tą tradycję kultywować i pokazywać, jak to kiedyś wyglądało. Niektóre motocykle z tamtych czasów są cały czas w naszym posiadaniu albo u osób zaprzyjaźnionych. I chcemy właśnie taki namiocik pokazowy z kilkoma takimi zabytkowymi motocyklami na Błoniach ustawić.

– zachęca Kajetan Walachniewicz. Będzie okazja by podziwiać setki, a może i tysiące maszyn, które zjadą do Częstochowy. Planowana jest parada motocykli i kulminacja zjazdu w centrum miasta oraz pod Jasną Górą. Tradycja symbolicznego rozpoczęcia sezonu właśnie w naszym mieście, jest bardzo długa:

Janusz Jadczyk: W 35 roku Warszawskie Towarzystwo Motocyklowe uznając zasługi działalności motocyklowej Częstochowy, zleciło wykonanie takiego pierwszego zjazdu w 35 tym roku. To było na 350. rocznicę fundacji klasztoru na Jasnej Górze. I od tego się zaczęła ta tradycja zjazdów do Częstochowy. Uznaliśmy, że warto tę historię ruchu motocyklowego przywrócić, pokazać

– zauważa Janusz Jadczyk z Częstochowskiego Towarzystwa Motocyklowego. Udział zapowiedziały liczne grupy motocyklistów ze Śląska, ale i z innych części kraju. Organizatorzy zjazdu zapraszają całą motocyklową brać, także nieformalne grupy i indywidualnych uczestników razem z rodzinami:

Kajetan Walachniewicz: Znakomita większość motocyklistów nie jest zrzeszona i to oni przede wszystkim przyjeżdżają. Oczywiście są też różnego rodzaju grupy, stowarzyszenia, kluby motocyklowe, które bardzo. Oczywiście zapraszamy do odwiedzin, ale naszym celem, celem Częstochowskiego Towarzystwa Motocyklowego jest również integracja środowiska motocyklowego, więc im więcej osób niezrzeszonych, tym większa w nas radość ze spotkania.

Janusz Jadczyk: Ten cały rok 23 traktujemy jako świętowanie tej 120-letniej tradycji ruchu motocyklowego w Częstochowie.

– zapraszali Kajetan Walachniewicz i Janusz Jadczyk.

Motocyklowy Zjazd Gwiaździsty do Częstochowy w niedzielę od 10:30 do 13:30

Motocyklowy Zjazd Gwiaździsty

Fot. motopodhale.info

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 4 grudnia 2023