Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

MOSiR poleca się w trakcie wakacji

Facebook Twitter

Chociaż jesteśmy już dawno po półmetku wakacji, nadal poleca się mieszkańcom Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Jak co roku, ośrodek przygotował różne propozycje skierowane do dzieci i młodzieży, by zachęcić ich do aktywnego korzystania z wolnego czasu.

Jedną z nich był wakacyjny kurs pływania, który zakończył się w zeszłym tygodniu:

Wakacyjny kurs nauki pływania, który prowadzimy w wakacje w trochę innej formie. W ciągu roku, jeżeli te kursy trwają, odbywają się w weekendy. Tutaj z racji tego, że mamy wakacje, dzieci i młodzież do szkoły nie chodzą, więc mają czas w środku tygodnia, kursy odbywały się od poniedziałku do piątku. Dwa tygodnie intensywnych kursów pływania. Co nas mile zaskoczyło to to, że planowaliśmy utworzyć dwie grupy szkoleniowe, ale zainteresowanie było tak duże i prośby ze strony rodziców i dzieci, które początkowo znalazły się na listach rezerwowych, sprawiły, że ten kurs powiększyliśmy o kolejne dwie grupy. 4 grupy, ponad 40 młodych pływaków i pływaczek szkoliło swoje umiejętności.

Niezmiennie w takcie wakacji popularnością cieszą się obiekty administrowane przez MOSiR na terenie miasta – co nie dziwi – szczególnie jeden z nich:

Teraz trwają wakacje. Największą popularnością będą się cieszyć obiekty otwarte, gdzie można spędzać wolny czas aktywnie, zwłaszcza nad wodą – mowa tu o parku wypoczynkowym Lisiniec oraz o pływalni letniej przy ul. Dekabrystów. Równolegle funkcjonują również pozostałe obiekty – stadion lekkoatletyczny, na którym odbywają się zajęcia biegowe, np. w soboty akcja „Biegam, bo lubię”, również w dodatkowe dni i godziny udostępniliśmy bieżnię, z której można korzystać bezpłatnie. Funkcjonują pływalnie kryte, na które też serdecznie zapraszamy.

MOSiR pamięta też o dorosłych mieszkańcach. Już niebawem, gdy sytuacja epidemiczna na to pozwoli, zostaną wznowione rozgrywki amatorskie:

Pomału wybiegamy w przyszłość. Mamy nadzieję, że sytuacja w kraju i na świecie pozwoli wrócić do tej normalności i regularnie rozpocząć rozgrywki ligowe amatorskie, które MOSiR organizuje. Pomału już zbieramy zapisy do Amatorskiej Ligii Piłki Nożnej, niedługo też ruszą zapisy do Amatorskiej Ligii Siatkówki. Mam nadzieję, że nic nie przeszkodzi nam, aby te imprezy przeprowadzić zgodnie z planem

– mówił Marcin Mazik z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Częstochowie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 9 lutego 2023