Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

MOPS: Większość spraw załatwimy przez telefon lub mailowo

Facebook Twitter

Do takiej formy kontaktu zachęca częstochowian również Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

Jeżeli wnioskujemy o dofinansowanie do PFRON-u również wystarczy odwiedzić specjalną witrynę w internecie:

Osoby z niepełnosprawnością, które składają wnioski o dofinansowanie zaopatrzenia w przedmioty ortopedyczne, różnego rodzaju środki pomocnicze dotyczące udziału w turnusach rehabilitacyjnych, mogą składać wszystkie te wnioski elektronicznie. Na stronie PFRON jest specjalna platforma na której znajduje się wniosek (…), nie jest konieczny osobisty kontakt. W przypadku wielu innych świadczeń, w zasadzie każdą sprawę można załatwić telefonicznie, mailowo bez wychodzenia z domu. Rekomendujemy taki sposób załatwiania spraw.

– jak mówi Olga Dargiel z częstochowskiego MOPS-u, mieszkańcy korzystający z pomocy społecznej muszą jedynie przyzwyczaić się do takiej formy kontaktu z placówkami. Zdalnie można zarówno złożyć wniosek czy uzgodnić kwestie, które do tej pory odbywały się w bezpośrednim kontakcie z pracownikiem.

Należy pamiętać, że większość spraw, które do tej pory Państwo załatwiali w MOPS osobiście, składając różnego rodzaju dokumenty, w tej chwili można załatwić drogą elektroniczną, telefonicznie, taki kontakt jest nie tylko pożądany i zalecany, ale przede wszystkim najbardziej bezpieczny. W taki sposób większość osób w taki sposób się z nami kontaktuje za co serdecznie dziękujemy.

– dodaje Olga Dargiel, rzecznik MOPS-u. Tylko w wyjątkowych sytuacjach jest możliwość osobistego kontaktu z pracownikiem po wcześniejszym uzgodnieniu i przygotowaniu takiego spotkania w siedzibie ośrodka.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 10 maja 2021