Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

MOPS dla bezdomnych w czasie epidemii

Facebook Twitter

Osoby w kryzysie bezdomności mogą liczyć w Częstochowie na wsparcie. Jednostki miejskie i organizacje ściśle współpracują, aby zapewnić osobom bez dachu nad głową potrzebną pomoc.

fot. krasznaivmagdolna / pixabay.com

MOPS informuje o swoich działaniach:

Oferowany jest m.in. pobyt w ogrzewalni z zachowaniem reżimu sanitarnego i zasad bezpieczeństwa. Powierzchnia ogrzewalni pozwala na zachowanie bezpiecznych odległości. Schronienie w placówkach całodobowych odbywa się z zachowaniem 14 dni izolacji dla nowo przybyłych osób. Ta izolacja odbywa się w specjalnie przygotowanych pomieszczeniach. Przygotowano miejsce kwarantanny zbiorowej dla osób bezdomnych – jeśli będzie taka potrzeba zostanie ono uruchomione.

– jak mówi rzecznik ośrodka Olga Dargiel, celem jest dotarcie z pomocą do każdej osoby, która będzie jej potrzebować podczas trwającej epidemii. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, we współpracy ze Strażą Miejską i Centrum Zarządzania Kryzysowego podejmuje działania pomocowe. Chodzi m.in. o zapewnienie posiłków bezdomnym.

Miejsca niemieszkalne na terenie miasta są stale monitorowane przez Staż Miejską. W razie potrzeby ustalany jest zakres i sposób realizacji wsparcia. Wydawane są posiłki są one dostępne w stołówkach: Caritas Archidiecezji Częstochowskiej przy ul. Staszica 5 i Fundacji Chrześcijańskiej “Adullam” przy ul. Krakowskiej 34 wydawane są z zachowaniem reżimu sanitarnego, z wykorzystaniem środków ochrony osobistej. Działa również stołówka przy ul. Krakowskiej 34, prowadzona przez Fundację Chrześcijańską “Adullam”. Codziennie po godzinie 14.00 wydawany jest poczęstunek dla osób potrzebujących.

– dodaje rzecznik MOPSu w Częstochowie Olga Dargiel.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj