Radio Jura Home

Moje Miasto Moje Radio • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Monitoring w Częstochowie. Czy czujecie się bezpiecznie?

Facebook Twitter

Działają już kolejne kamery miejskiego monitoringu. Z wiadomości Radia JURA wiecie, że system w Częstochowie został rozbudowany o następne 4 kamery. Czy mieszkańcy czują się bezpiecznie? Posłuchaj naszej sondy.

sm.czestochowa.pl

Nowe kamery zostały zainstalowane przy ul. Orkana na Wrzosowiaku. O szczegółach powiedział nam rzecznik w magistracie:

Rzeczywiście w oku kamery mogą znaleźć zdarzenia, które będą działy się w okolicy ulicy Orkana, po dołączeniu 4 kolejnych kamer, mamy już w sumie 85 kamer. Przypomnijmy, że początek w ogóle systemu monitoringu w Częstochowie to 2009 rok, było ich 18 wtedy, największa rozbudowa miała miejsce pod koniec 2013 roku, wtedy pojawiło się 48 kamer, były to środki unijne (…).

Dzięki funduszom europejskim taka rozbudowa monitoringu miejskiego miała miejsce już kilka lat temu–  przypomina Włodzimierz Tutaj. Spora część ulic w naszym mieście jest już w oku monitoringu i pod stałą obserwacją pracowników ze Straży Miejskiej…

Dzięki monitoringowi miejskiemu wzrasta nasze bezpieczeństwo, o montaż kolejnych kamer apelują też sami mieszkańcy. Wnioski w tej sprawie trafiały do częstochowskich służb i magistratu…

O kamery miejskiego monitoringu, które podglądają nas w mieście na co dzień pytaliśmy też częstochowian. Co zatem sądzą o nich mieszkańcy. Jest więcej kamer, zatem czujemy się bezpieczniej czy raczej jak inwigilowani?

3cam0801

Częstochowski monitoring oceniali dla nas mieszkańcy. Kamer wkrótce będzie jeszcze więcej, przypomnijmy działa ich w mieście 85.

Zobacz co widać z nowych kamer:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 27 maja 2020