Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Modele latające w Kłomnicach i memoriał Aeroklubu w Rudnikach. Atrakcyjny lotniczy weekend

Facebook Twitter

Modele samolotów pofruną znów nad naszymi głowami. W weekend Aeroklub Częstochowski organizuje dwie imprezy poświęcone modelarzom i ich makietom. Polecamy m.in. Halowe Mistrzostwa Polski Modeli Samolotowych, rozgrywane w sobotę (11.09.) w Kłomnicach.

Rywalizacja potrwa do niedzieli:

Są to Mistrzostwa Polski Modeli Halowych klas A6 oraz Puchar Polski Modeli Halowych klasy F1D. Jest to impreza cykliczna, organizowana przez Aeroklub Częstochowski, przez naszego instruktora modelarstwa – pana Mariusza Wronę. Zawody odbędą się w kategoriach wiekowych: młodzik (do 14 lat), junior młodszy (do 16 lat) – to jest klasa A6, senior (bez ograniczeń wiekowych). Wszyscy przed zawodami budują swoje modele i później one będą puszczane. Rozpoczęcie zawodów odbędzie się o godz. 9:30. Wszystkich serdecznie zapraszamy!

– do udziału zachęca Emilia Wróbel z Aeroklubu Częstochowskiego. Równolegle w weekend odbędzie się impreza poświęcona modelom samolotowym, tyle że makietom, które są sterowane radiem. To wszystko w ramach memoriału ku czci Zdzisława Szajewskiego i Jerzego Ostrowskiego:

Puchar Modeli Makiet Latających miał się odbyć rok temu, natomiast przez sytuację epidemiologiczną nie mogliśmy zorganizować tego memoriału. W tym roku jubileuszowe, z wielką fetą. Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie na lotnisko w Rudnikach. Pogoda ma być przepiękna. Dla dwóch utytułowanych modelarzy, ku ich czci organizowany jest ten memoriał. Będzie można zobaczyć wspaniałe modele.

Uroczyste rozpoczęcia zawodów w sobotę między godziną 12.00 a 13.00 w Rudnikach.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj