Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Mocno wieje w całym kraju – połamane drzewa w naszym regionie

Facebook Twitter

Od rana mocno wieje w całym kraju. Coraz silniejsze podmuchy wiatru także w naszym regionie. Strażacy już kilkukrotnie interweniowali.

Z godziny na godzinę sytuacja pogodowa się zdecydowanie pogarsza. Już wczoraj (16.01) wieczorem RCB rozesłało smsy o silnym wietrze. Możliwych z tego powodu utrudnieniach komunikacyjnych i przerwach w dostawie prądu. Przez nasz region przechodzi właśnie śnieżyca. Silne podmuchy wiatru, do tego opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Do tego grzmi. To nietypowa sytuacja jak na tę porę roku.

Już rozdzwoniły się telefony alarmowe. Strażacy przyjmują co chwilę zgłoszenia, w Częstochowie połamane gałęzie usuwano już m.in. z ulicy Ugody, Pułaskiego i Wypoczynku. Jedno drzewo, które pod wpływem silnego wiatru runęło na drogę usuwano także w gminie Kłomnice. Strażacy z Kłobucka interweniowali już m.in. w Borowej, Ostrowach nad Okszą i w rejonie Libidzy. Te wszystkie interwencje dotyczą konarów tarasujących drogę. My kierowcom przypominamy o nieparkowaniu pod drzewami. Pamiętajcie też, aby usunąć z parapetów i balkonów rzeczy, które mogą zostać porwane przez wiatr, bo niezabezpieczone mogą spowodować poważne obrażenia ciała. O tym przypominamy razem ze strażakami.

 

Zobacz także:

 

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 grudnia 2022