Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Mobilny punkt szczepień w Myszkowie. Już w środę (2.06) będzie można zaszczepić preparatem firmy Johnson&Johnson

Facebook Twitter

W województwie śląskim ruszają kolejne mobilne punkty szczepień. Jeden z nich będzie można odwiedzić już dzisiaj (2.06) w Myszkowie przy ul. Pułaskiego 6. Na zainteresowane osoby, te które mają aktywne e-skierowanie czeka 200 szczepionek firmy Johnson&Johnson.

fot. Tumisu/ Pixabay

Nie trzeba się wcześniej umawiać – potrzebny jest tylko dowód osobisty potwierdzający tożsamość. Szczepić będą wyłącznie osoby uprawnione oraz przeszkolone, a przed szczepieniem pacjent przejdzie standardową kwalifikację. W tym tygodniu, a konkretnie w piątek (4.06) Mobilny Punkt Szczepień pojawi się też w Wiśle.

W ten sposób wychodzimy ze szczepieniami wprost do mieszkańców. Mamy nadzieję, że takie udogodnienie, jak możliwość zaszczepienia się podczas spaceru czy załatwiania spraw urzędowych sprawi, że coraz więcej osób odpowiedzialnie weźmie udział w Narodowym Programie Szczepień

– podkreśla wojewoda śląski Jarosław Wieczorek.

Liczymy, że z tej akcji szczepień skorzystają także turyści odwiedzający Wisłę w długi weekend czerwcowy

– dodaje wojewoda.

Mobilne punkty szczepień powszechnych staną:
– w środę /2 czerwca/ w godzinach od 11:00 do 19:00 w Myszkowie przy ul. Pułaskiego 6,
– w piątek /4 czerwca/ w godzinach od 11:00 do 19:00 w Wiśle obok Urzędu Miejskiego przy pl. Bogumiła Hoffa.

To nie pierwsza taka akcja w naszym regionie. Już wcześniej w trakcie majówki działał tymczasowy punkt w Parku Śląskim. Akcja cieszyła się sporym zainteresowaniem, a zaszczepionych w pierwszych trzech dniach maja zostało 3120 mieszkańców. Z kolei w miniony weekend przy Stadionie Śląskim dostępny był mobilny punkt, w którym kibice biorący udział w Drużynowych Mistrzostwach Europy w Lekkoatletyce też mogli się zaszczepić.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj