Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Mobilne miasteczko ruchu drogowego. Taką nowością chwali się gmina Miedźno

Facebook Twitter

W gminie Miedźno powstało nowoczesne, mobilne miasteczko ruchu drogowego. Pojawiło się na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Miedźnie. Dzięki temu obiektowi wychowankowie placówki będą zdobywać zarówno wiedzę teoretyczną, jak i praktyczną kodeksu drogowego.

fot. facebook.com/OspMiedzno

Mobilne miasteczko, które pojawiło się w pod częstochowskiej gminie przeznaczone jest głównie do nauki przepisów z zakresu ruchu pieszych, nauki jazdy na rowerze oraz motorowerze. Kompleks składa się z sygnalizatorów świetlnych, znaków drogowych, mat antypoślizgowych odzwierciedlających ciąg ulic, a także ścieżek rowerowych czy ronda. Obiekt został ufundowany przez Urząd Gminy w Miedźnie, a w dużej mierze do jego powstania przyczyniła się Gmina Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Niewątpliwą zaletą miasteczka drogowego jest to, że może być używane nie tylko na przestrzeni otwartej, ale także pomieszczeniach zamkniętych. Władze gminy liczą na to, że dzięki temu działaniu poprawi się świadomość, a zarazem bezpieczeństwo najmłodszych na drogach.

Także w Częstochowie mamy takie rowerowe miasteczko. Dzieci i młodzież mogą z niego korzystać przy Szkole Podstawowej nr 50 na ulicy Starzyńskiego w dzielnicy Północ.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 lipca 2021