Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Mniej wypadków i kolizji z udziałem pieszych. Pomogły przepisy z pierwszeństwem na pasach?

Facebook Twitter

Na naszych drogach bezpieczniej było w 2021 niż w 2020 roku. Analogiczne okresy w drugiej połowie roku i liczba zdarzeń pokazują, że mniej było kolizji i wypadków na drogach oraz przejściach w Częstochowie. 

fot. policja.czestochowa.gov.pl

Liczba zdarzeń w drugiej połowie 2021 była mniejsza o 14,3% niż w analogicznym okresie rok wcześniej. Na tle innych miast w Polsce to widoczna poprawa. Mogły pomóc znowelizowane przepisy, które miały poprawić bezpieczeństwo pieszych. W ubiegłym roku liczba zdarzeń z udziałem pieszych na pasach w całej Polsce zmniejszyła się o 9%, ale w różnych miastach wygląda to różnie.

W Częstochowie w podanym półroczu doszło do 24 wypadków. W drugim półroczu 2020 było to 28 zdarzeń. Nie każda niebezpieczna sytuacja wynikała z nieudzielenia pierwszeństwa pieszemu, jednak wszystkie dotyczyły poszkodowanych pieszych. Spadek na poziomie ponad 14% nie jest najlepszym wynikiem w województwie śląskim. Największej poprawie statystyki uległy w Rybniku i Mysłowicach. Z kolei w Będzinie i Dąbrowie Górniczej takich zdarzeń było odpowiednio o 80 i o 100% więcej.

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj