Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Mykanowa wyjedzie na cykl koncertów do USA

Facebook Twitter

Dobrze nam znana i utytułowana Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Mykanowa wyjedzie na cykl koncertów do USA. Jak piszą młodzi muzycy ich marzenia się spełniają, a być może zagrają dla prezydenta Joe Bidena. Wszystko za sprawą dofinansowania z Ministerstwa Kultury. 

Fot. facebook.com/OrkiestraMykanow

Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Mykanowa wyjedzie na cykl koncertów do USA

Wyjazd na koncerty za ocean będzie możliwy już pod koniec tego roku, za sprawą projektu Gminnego Centrum Muzyki i Tańca który był przygotowany ze Stowarzyszeniem „Myk do Kultury”. Nazywa się „Polish culture with US” w ramach programu pt. „Promocja Kultury Polskiej za Granicą”, przewiduje właśnie, że swoimi talentami w Stanach Zjednoczonych pochwalą się mażoretki i członkowie orkiestry z Mykanowa. Wiadomo już, że udało się uzyskać dofinansowanie w kwocie 100 tys. zł po tym jak projekt pozytywnie oceniła ministerialna komisja konkursowa.

Koncerty planowano są na zachodnim wybrzeżu m.in. w Los Angeles i San Francisco, ale także w Honolulu na Hawajach. Tam orkiestra dęta weźmie udział w 82. paradzie upamiętniającej atak na Pearl Harbor. Zagra np. obok Orkiestry Reprezentacyjnej Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych czy kilku czołowych uniwersyteckich orkiestr, tzw. marching brass bands z USA. Obecność na Pearl Harbor zapowiada wówczas prezydent Stanów Zjednoczonych.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj