Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Mykanowa wraca ze Szczecina z kolejnym sukcesem. Brawa i gratulacje!

Facebook Twitter

Ależ to był występ! Przy ogłoszeniu wyników rozległy się gromkie brawa. A gratulacje i słowa uznania należą się Młodzieżowej Orkiestrze Dętej z Mykanowa, która w miniony weekend (30.07-1.08) wywalczyła 1 miejsce w 4. Międzynarodowym Festiwalu Orkiestr Dętych o Puchar Prezydenta Miasta Szczecina.

fot. facebook.com/OrkiestraMykanow

Na gorąco, udało nam się porozmawiać z kapelmistrzem naszej orkiestry Krzysztofem Witczakiem:

Wracamy do domu. Ten festiwal był wkomponowany w Dni Morza i w słynny zlot żaglowców, które przypływają do Szczecina. Udało nam się zwyciężyć w kategorii Musztra paradna, a także wielki sukces dla orkiestry z Mykanowa. Konkurencja była bardzo duża, poziom bardzo wysoki – organizatorzy powiedzieli, że jeden z najwyższych w historii tego festiwalu.

To była fajna przygoda i bodziec do następnego działania usłyszeliśmy od kapelmistrza Młodzieżowej Orkiestry z Mykanowa. Kalendarz konkursów i festiwali jest jednak z powodu pandemii pod dużym znakiem zapytania. Muzycy są jednak dobrej myśli, że uda im się zagrać już w pierwszy weekend września:

Mamy dwa ważne wydarzenia – otwarcie Krajowej Wystawy Rolniczej w Częstochowie, 4 września, przy okazji Dożynek Jasnogórskich. 5 września udajemy się do Skały, koło Krakowa, gdzie weźmiemy udział w festiwalu orkiestr wojskowych – to też jest dla nas spore wyróżnienie, bo wiem jakie orkiestry przyjeżdżają – reprezentacyjne, wojskowe. Dla młodej orkiestry z Mykanowa jest to duże wyróżnienie, także nadal będziemy intensywnie pracować i pojawiać się na festiwalach

Czas pokaże. Póki co muzycy świętują 1 miejsce wywalczone w Szczecinie, o co łatwo nie było. Skład zespołu jest bardzo odmłodzony:

Tu byliśmy w składzie 58-osobowym – to jest duży skład. Bardzo się cieszę, bo ostatnio wprowadziliśmy do zespołu bardzo młodych ludzi. Najmłodszy, który wziął udział w tym konkursie, mój syn, ma 8 lat i grał na instrumentach perkusyjnych. Wiele jest osób w wieku 11-12 lat i starsi, którzy już mają bardzo duże doświadczenie. Taka mieszanka daje fajny prognostyk na przyszłość.

Współorganizatorem 4. Międzynarodowego Festiwalu Orkiestr Dętych wydarzenia była Orkiestra Reprezentacyjna Wojska Polskiego ze Szczecina. Naszym rozmówcą był kapelmistrz Krzysztof Witczak.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 marca 2023