Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Młodzi pływacy z klubu Orka z sukcesami i miejscem do treningów, ale…

Facebook Twitter

Indywidualni zawodnicy oraz sztafety Uczniowskiego Klubu Sportowego Orka triumfowali w ostatnich Mistrzostwach Śląska w Pływaniu, ale sezon nadal trwa.

fot. tpsdave / pixabay.com

Pływać można rekreacyjnie i łatwiej wreszcie znaleźć miejsce do treningów na otwartych w większości pływalniach, mówią instruktorzy:

Są imprezy, które uległy przesunięciu, natomiast w zależności od okresu związanego z zachorowalnością, te imprezy się odbywały z zachowaniem norm sanitarnych. Harmonogram dużych przesunięć nie miał. Trenowanie jest zdecydowanie łatwiejsze, ponieważ zostały udostępnione do użytku obiekty MOSiRu, także trenujemy na pływalni przy ul. Niepodległości już w normalnych warunkach. Mam nadzieję, że w kolejnym czasie też uda nam się powiedzieć o kolejnych sukcesach naszych podopiecznych

– mówi Bartosz Boborowski z klubu Morka w Częstochowie, gdzie trenują nastolatkowie. Najlepsi młodzi zawodnicy w naszym mieście ostatnio wywalczyli wicemistrzowskie tytuły. Przygotowują formę i do następnych sportowych turniejów:

Czekają nas kolejne Mistrzostwa Śląska, w międzyczasie będą jakieś Mistrzostwa Polski, natomiast ze względu na godziny treningowe, jakimi dysponujemy, nie mamy fizycznej możliwości do tego, by przygotować zawodników pod takie imprezy. Startując w takich imprezach zawodnicy muszą mieć zapewnione treningi co najmniej dwa razy dziennie, natomiast z tych warunków, jakimi dysponujemy, ciężko by było przygotować tak od a do z zawodników do takich imprez.

Nadal kibicujemy najlepszym pływającym nastolatkom w Częstochowie z UKS-u Orka. Naszym rozmówcą był trener Bartosz Boborowski.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj