Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Młodzi aktorzy z Częstochowy docenieni!

Facebook Twitter

Uczniowie z Koła Dramatycznego w częstochowskim Liceum im. Dąbrowskiego mogą pochwalić się sporym sukcesem. Młodzi aktorzy amatorzy po przesłuchaniu związanym z projektem profilaktycznym pt. "Kochane życie, jak Cię nie zmarnować" zostali dostrzeżeni.

Dwójka zakwalifikowała się do ścisłego grona młodych ludzi z predyspozycjami aktorskimi. Dzięki temu zagrają w filmach profilaktycznych.

Zwycięzcami przesłuchań zostali Agata Dąbrowska i Konrad Gradzik – młodzi aktorzy ze Szkolnego Koła Dramatycznego Re-Be-Ka z VI Liceum. W realizację projektu zaangażowała się Fundacja Przyjaciel z Sercem we współpracy z Funduszem Inicjatyw Obywatelskich przy Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Jury ma ostatecznie wybrać 30 młodych osób do udziału w projekcie. Młodzi aktorzy będą pracować nad bardzo trudnymi tematami…

Mówi opiekunka teatralnego koła w Liceum Dąbrowskiego, Beata Dąbrowska. Przygotowany przy udziale uczniów filmowy materiał ma być wykorzystywany do prowadzenia zajęć z wychowawcą lub zajęć terapeutycznych. Po tych aktorskich sukcesach Agata i Konrad snują już kolejne plany…

Podczas darmowych warsztatów teatralnych, licealiści z Dąbrowskiego będą mogli pracować z reżyserami i podczas wyjazdu wakacyjnego realizować działania zawarte w projekcie. Trzymamy kciuki. Naszymi rozmówcami byli Agata Dąbrowska i Konrad Gradzik.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 marca 2023