Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Młoda zawodniczka z naszego regionu najlepsza w Górskich Szosowych Mistrzostwach Polski

Facebook Twitter

Młoda zawodniczka z naszego regionu Milena Tokarska, w wieku 14 lat może już pochwalić się zdobytym Mistrzostwem Polski w kategorii Młodziczka w Górskich Szosowych Mistrzostwach Polski 2021. Na rowerze jeździ od zawsze, ale teraz zyskała większy apetyt na rowerowe sukcesy.

fot. Pixabay

Pytaliśmy nastolatkę o ostatnie wymagające zawody:

Zdobyłam mistrzostwo polski w Górskich Szosowych Mistrzostwach. Jest to rower szosowy na cienkich oponach z kierownicą typu barany. Zawody odbyły się w Limanowej. Startowałam z rok młodszymi dziewczynami i ze swojego rocznika. Była bardzo duża konkurencja, zawodników było dużo. Pogoda w ogóle nie pomagała – był deszcz, było ślisko na zakrętach. Były to góry, więc na zjazdach spływały kamienie z piaskiem.

Gdy pytali się co było na zawodach największą przeszkodą, to powiedziała, że chłopcy, których musiała mijać, i którzy przeszkadzali jej na trasie

– dodaje trener Mileny, czyli tata – Krzysztof Tokarski. Jak przyznaje szkoleniowiec, Milena wybiera rower do i ze szkoły, ale poza tym realizuje wymagający program treningowy:

Jest wszechstronną zawodniczką. W tym roku widzimy, że u dziewczyn robi się podział – albo dziewczyny jeżdżą samą szosę albo się już ukierunkowują na MTB. Milena jeździ szosę, MTB, przełaje. Na razie sobie radzi w miarę dobrze. Były takie zawody, które się nazywają Family Cup, tam również startowali rodzice z dziećmi. Tam Milena wystartowała pierwszy raz. Jak na pierwszy wyścig, poradziła sobie bardzo dobrze. Złapała bakcyla i stwierdziła, że też chce się ścigać. Okazało się, że Milena jeździ lepiej ode mnie. Trzymamy się tego planu – na początku sezonu ma większą objętość treningową, a później przed zawodami skracamy czas, a zwiększamy intensywność. 

Rozmawialiśmy z utalentowaną rowerzystką 14-letnią Mileną Tokarską oraz jej tatą Krzysztofem, na co dzień trenerem zawodniczki. Trzymamy kciuki i dalej kibicujemy.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj