Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Mimo wskazań rządu, aby 6 maja przywrócić opiekę na dziećmi w przedszkolach, żadna placówka w Lublińcu i Kłobucku nie została otwarta.

Facebook Twitter

W przypadku Lublińca, gmina zdecydowała, że działalność miejskich przedszkoli zostaje zawieszona do 17 maja, z możliwością przedłużenia wstrzymania pracy placówek. W przypadku Przedszkola Miejskiego nr […]

W przypadku Lublińca, gmina zdecydowała, że działalność miejskich przedszkoli zostaje zawieszona do 17 maja, z możliwością przedłużenia wstrzymania pracy placówek. W przypadku Przedszkola Miejskiego nr 6 zawieszenie to potrwa jeszcze dłużej, bo co najmniej do 22 maja. Samorząd podjął taką decyzję na podstawie konsultacji z rodzicami, a także z powodu negatywnej opinii sanepidu. Podobna sytuacja jest w Kłobucku, gdzie władze samorządowe zawiesiły działalność przedszkoli do 22 maja. Do końca tygodnia dyrektorzy kłobuckich przedszkoli mają przedstawić władzom miasta procedury bezpieczeństwa sanitarnego, które zostaną wprowadzone po otwarciu placówek.

Z kolei Wójt Mykanowa na 25 maja planuje wznowienie działalności przedszkoli i oddziałów przedszkolnych prowadzonych przez Gminę Mykanów. Obecnie w placówkach trwają przygotowania, uwzględniające wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministra Zdrowia. Przed rozpoczęciem pracy musi zostać jeszcze przebadana woda. Cały czas dyrektorzy placówek w celu bezpiecznej organizacji opieki i żywienia, na bieżąco zbierają dane o liczbie chętnych do skorzystania z opieki przedszkolnej.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 marca 2021