Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Mimo pandemii w Częstochowie po raz 29 zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Facebook Twitter

Aktualnie częstochowski sztab poszukuje wolontariuszy, którzy będą zbierać pieniądze na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

Oprócz tego trwają lokalne przygotowania do finału:

Tegoroczny finał będzie zupełnie inny  niż wszystkie – to już wiemy. Znaczna część działań jest przeniesiona do przestrzeni internetowej i w ten sposób również odbywa się rejestracja. Rejestracja w całości została przeniesiona do internetu. W tym roku nie przyjmujemy wolontariuszy w sztabie, tylko za pośrednictwem strony internetowej wolontariusze rejestrują swoją chęć. Tak właściwie nie ma żadnych wytycznych, kryteriów, które by ograniczały – wiek czy cokolwiek coś takiego, co mogłoby ograniczać. Wystarczy po prostu chęć udziału i tak naprawdę to jest najważniejsze. 

Mówiła Natalia Zalas z częstochowskiego sztabu WOŚP. W naszym mieście przygotowanych jest 300 miejsc dla wolontariuszy:

Tak jak już mówiłam jest to wyjątkowy finał, ponieważ ze względów pandemii musimy troszeczkę ograniczyć ilość osób, która będzie nam pomagała, w związku z tym np. ilość naszych wolontariuszy, która wyjdzie w tym roku na ulice będzie mniejsza. Mamy praktycznie o połowę miejsc mniej dla wolontariuszy. Wszystko będzie przeniesione do przestrzeni internetowej. Tak naprawdę tylko wolontariusze wyjdą na ulice, poza tym wszystko staramy się przygotować właśnie w internecie. Mamy właśnie już kilka przygotowanych webinarów, jakichś warsztatów, które będziemy za pośrednictwem platformy clickmeeting mogli zrealizować właśnie w przestrzeni internetowej. 

Częstochowski sztab przygotowuje też imprezy towarzyszące. Między innymi wirtualny bieg, który w poprzednich edycjach odbywał się pod hasłem „Policz się z cukrzycą”. Będą także licytacje:

Przygotowaliśmy 150 pakietów dla naszych wirtualnych biegaczy. Oni będą mogli się zarejestrować za pośrednictwem aplikacji booksy. Tam będą wyrażali chęć swojego udziału w biegu. Będą odbierali u nas pakiet i tak poza tym bieg będzie odbywał się w przestrzeni internetowej. W tym roku również będą prowadzone licytacje, będą zarówno na allegro prowadzone, jak i podczas całej naszej transmisji w dniu finału licytacje będą się odbywały. 

Jakie zainteresowanie wolontariatem?

Szczerze mówiąc w tym momencie już ponad połowa miejsc dla wolontariuszy rozeszła się. Cały czas gdzieś tam ludzie dopytują. Oni są bardzo żądni tego finału, bardzo chcą się oderwać od tej rzeczywistości a także my uspokajamy, na pewno na tym finale każdy znajdzie coś dla siebie. Będziemy mieli warsztaty zarówno dla miłośników teatru, zwierząt, coś dla dzieci, także każdy, kto będzie w tym roku chciał z nami zagrać, na pewno coś znajdzie dla siebie.

Częstochowski sztab WOŚP ma siedzibę przy ul. Nowowiejskiego, jednak ze względu na pandemię proponuje kontakt telefoniczny lub przez internet:

Mamy siedzibę naszego sztabu w tym roku na Nowowiejskiego 4, natomiast staramy się większość działań gdzieś tam przenosić do internetu. Najchętniej kontaktujemy się za pośrednictwem facebooka. W tym roku też wspiera nas nasz taki wirtualny sztabowicz, który właśnie odpowiada na pytania naszych wolontariuszy. Dzięki niemu nasza praca została troszeczkę usprawniona i ta cała komunikacja. Właśnie wolontariusze kontaktują się z nami czy mailowo, telefonicznie, na facebooku. My raczej staramy się w tym momencie nie przebywać w sztabie, tylko właśnie w takich momentach, kiedy będziemy musieli gdzieś tam złożyć puszki czy wszystkie takie kwestie, których nie da się ominąć, odbyć na miejscu. Wszystko – wiadomo – w reżimie sanitarnym. Natomiast staramy się wszystko, co możemy, przenieść do internetu

– dodawała Natalia Zalas z częstochowskiego sztabu WOŚP. Hasło tegorocznego finału to: „Finał z głową”.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj