Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Mimo pandemii, będziemy mogli odwiedzić tradycyjną szopkę na Jasnej Górze

Facebook Twitter

Z zasadami reżimu sanitarnego, ale jednak będzie można odwiedzić w okresie Bożonarodzeniowym jasnogórską szopkę. Budowa szopki cały czas trwa. Podzielona jest na dwie części. Ta tzw. ruchoma- tak jak w poprzednich latach, znajduje się w ogrodzie na fosach, ciągnących się wzdłuż muru jasnogórskiego.

Rokrocznie ustawianych jest tam 400 figurek, z czego ponad 300 jest ruchomych. Już wiadomo, że w tym roku takich figurek będzie więcej. Pojawią się też żywe zwierzęta. Będą ptaki, nie zabraknie też ulubienicy najmłodszych dzieci – czyli oślicy Amelki, ale jak informuje Biuro Prasowe Jasnej Góry- dołączą do niej dwie inne oślice i źrebiątko. Druga część szopki została wybudowana przez górali z Czerwiennego na jasnogórskim dziedzińcu, tuż przy wejściu do bazyliki. Umieszczone są tam dużych rozmiarów figury św. Rodziny. I jeszcze ważne kwestie techniczne – szopkę będzie można oglądać codziennie z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa, ale krócej niż zwykle, bo od godz. 9.00 do 18.00.

Hasło tradycyjnie nawiązywać będzie do tematu roku duszpasterskiego w Kościele w Polsce, który brzmi: „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj