Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Mimo dużego ruchu na drodze, to były spokojne święta – podsumowuje Komenda Miejska Policji w Częstochowie

Facebook Twitter

Częstochowska drogówka podsumowała święta na drogach. Było spokojnie. Świadczy o tym choćby fakt, że policja nie odnotowała żadnego wypadku na drogach w regionie.

W świąteczny weekend na drogach miasta i powiatu doszło do 32 kolizji. Nie odnotowaliśmy zdarzeń drogowych, w których byłyby osoby ranne lub zabite. Ponadto policjanci z drogówki ujawnili 118 wykroczeń popełnionych w ruchu drogowym, z czego większość dotyczyła złego stanu technicznego pojazdu, a 18 z nich przekroczenia dozwolonej prędkości. W tym okresie policjanci zatrzymali również 2 nietrzeźwych kierujących

– podsumowuje podkomisarz Sabina Chyra Giereś – rzecznik KMP w Częstochowie. Funkcjonariusze przypominają także o ciągłe panującej szklance na drogach:

Apelujemy o ostrożną jazdę. Warunki, jakie panują na drogach nie sprzyjają naszemu bezpieczeństwu. Miejscami jest naprawdę ślisko, dlatego należy bezwzględnie zmniejszyć prędkość, zmienić technikę jazdy, ostrożniej wchodzić w zakręty i utrzymywać bezpieczną odległość od poprzedzającego pojazdu. Warto również wyjść z domu wcześniej, żeby odpowiednio przygotować swój samochód do drogi. Pamiętajmy o tym, by przed rozpoczęciem jazdy odśnieżyć samochód i zapewnić sobie dobrą widoczność.

Dołączamy się do apelu.

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 8 grudnia 2022