Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Miliony samochodów przejeżdżają przez DK 91 w Rędzinach. Nowa droga zmniejszy ruch

Facebook Twitter

Nowa ulica ma powstać między Kościelcem a Nowymi Rudnikami, informuje samorząd Rędzin. Pozwoliłoby to odciążyć dzisiejszy ruch na DK91 w granicach gminy. 

fot. redziny.pl

Miliony samochodów przejeżdżają przez DK 91. Nowa droga ten ruch zmniejszy, argumentuje za nową inwestycją wójt Paweł Militowski. Rok temu przed Urzędem Gminy Rędziny zamontowano system zliczania pojazdów. Roczne wyniki tych pomiarów to kolejny dowód na to jak ruchliwa jest to trasa. Okazało się, że w ciągu 12 miesięcy od momentu zainstalowania licznika przy ul. Wolności, przejechało tędy ponad 3,3 mln samochodów. Rozpoczynająca się budowa drogi między Marianką Rędzińską i Rudnikami, którą można nazwać początkiem obwodnicy w tej gminie, pozwoli przynajmniej częściowo zmniejszyć ruch na ul. Wolności.

fot. redziny.pl

Ruch ten jeszcze wzrósł od momentu rozpoczęcia budowy autostrady A1. Dlatego Rędziny zabiegają o obwodnicę, aby odciążyć ulice w tej miejscowości oraz w sąsiednich oraz zadbać bardziej o bezpieczeństwo mieszkańców. Gmina zapowiada na razie połączenie drogowe od Marianki Rędzińskiej (ul. Prosta) do Rudnik (ul. Wojska Polskiego + przedłużenie ul. Wodnica jako nowy dojazd do stacji PKP). W efekcie szybciej będzie można dostać się z Marianki do Rudnik i Kościelca bez potrzeby wjeżdżania na DK 91.

Jest szansa że połączenie powstanie jeszcze w tym roku.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj