Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Mikołaj z Krakowskiej ruszył

Facebook Twitter

Nie jeden dzień, ale aż 14 dni. Tyle w tym roku potrwają mikołajki w Częstochowie. To "Mikołaj z ulicy Krakowskiej" będzie odwiedzał przez najbliższe dwa tygodnie ubogie rodziny oraz dzieci z niepełnosprawnościami.

fot. Free-Photos/ Pixabay

1 grudnia wystartowała kolejna edycja akcji organizowanej przez Fundację Chrześcijańską Adullam w Częstochowie.

Musieliśmy oczywiście zadbać o bezpieczeństwo, czyli odpowiednie odległości, w związku z tym jest to i wydłużona procedura wydawania paczek, ale jednocześnie pasmo ciągnących się, radosnych buź, reakcji nie tylko dzieciaków, ale i rodziców. Czemu służy Mikołaj z ulicy Krakowskiej 34? To przede wszystkim edukacji, pokazaniu jak ważne jest dziecko w rodzinie, ponieważ to dziecko przynosi pewne dobra, które są wykładane później na stół i przynosi też dla siebie indywidualną, dostosowaną do płci, wieku, stopnia niepełnosprawności czy zainteresowań dziecka indywidualny prezent

– mówi nam Elżbieta Ferenc, prezes Fundacji Adullam w Częstochowie. Dzięki zaangażowaniu darczyńców i wszystkich sponsorów przygotowano w tym roku rekordową liczbę paczek.

Dzięki darczyńcom, dzięki tym, którzy dzielili się również z nami swoimi dobrami jak DelicPol przygotowaliśmy 660 paczek, więc jest to więcej o 160 jak w poprzednim roku i mamy nadzieję, że ta akcja będzie się rozwijać i dzięki wsparciu gmin będziemy mogli dotrzeć do wielu, wielu domów dzieci, które przeżywają różnego rodzaju traumy ze względu choćby na stan zdrowia, bo dla nich też – z dużym takim podkreśleniem – dedykowana jest ta uroczystość.

Spotkania z Mikołajem organizowane są na terenie Częstochowy, ale i w Kłobucku, Mykanowie, Blachowni i Konopiskach..

Cieszymy się z tego, że ta impreza nie tylko jest skierowana do dzieci, do rodziców, ale też do całej społeczności, bo chcemy dzielić się naszymi doświadczeniami z gminami. Pragniemy poszerzać krąg naszych działań w naszym województwie – województwie śląskim, nad którym przejął patronat Marszałek Województwa Śląskiego, Starosta Powiatu Częstochowskiego, Prezydent miasta Częstochowy, również patronatem objęli nas przedstawiciele mediów, w tym właśnie radio, które waśnie w tej chwili emituje tę prezentację, za co bardzo bardzo dziękujemy

– jak mówi Elżbieta Ferenc- paczka świąteczna (słodyczowa i prezentowa) ma scalać rodziny, dawać przyjemność dzielenia się i spędzania razem czasu.

 

Harmonogram:

Od 02 do 04 grudnia będziemy gościć w gminach Kłobuck, Mykanów, Konopiska i Blachownia, gdzie będziemy wraz z Mikołajem obdarowywać dzieci prezentami. Od 05 tego do 15 grudnia w siedzibie fundacji dzieci będą mogły odbierać prezenty z zachowaniem wszelkich zasad ostrożności wynikających z obecnych zaleceń.

Przedstawienie „Pinokio” przygotowane przez dzieci z naszej świetlicy „Życie poza szkołą” dla Darczyńców, Patronów i zaproszonych gości odbędzie się w najbliższym dogodnym terminie po Nowym Roku w Filharmonii celem podsumowania projektu i podziękowania Państwu za hojność i zaangażowanie. Będziemy Państwa informować o tym wydarzeniu jak tylko będzie taka możliwość po wcześniejszym zniesieniu obostrzeń.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj