Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Mieszkańcy ul. Traktorzystów mają problem

Facebook Twitter

Nie mogą od kilkunastu lat doczekać się dobrej nawierzchni dla swojej ulicy, w tej sprawie zgłosili się do nas. Radzą sobie doraźnie podobnie jak zarząd dróg, który obiecuje wyrównać drogę, ale o jej wyasfaltowaniu na razie nie ma mowy.

Niestety ulica Traktorzystów nie posiada kanalizacji, a to oznacza większą i kosztowną inwestycję, tłumaczy rzecznik MZDiT…

Ul. Traktorzystów w Dzielnicy Rząsawy to ulica gruntowa bez odwodnienia, dlatego jej wyrównywanie może być tylko charakter doraźny. Odsetek dróg gruntowych nieodwodnionych systematycznie w mieście spada. Ukierunkowaliśmy swoje działania także na kompleksowe inwestycje odwodnieniowe, które oprócz poprawy stanu nawierzchni i konstrukcji drogi rozwiązują kwestie gospodarowania wodami opadowymi i roztopowymi na większym terenie. Szereg takich zadań dzielnicowych zostało przeprowadzonych m.in. w Kiedrzynie, na Grabówce, Północy, ale także zrealizowano pomniejsze w innych częściach miasta. Jednak są to zadania drogie i skomplikowane.

Jak piszą do Radia Jura mieszkańcy, problem tkwi również w tym że ulica leży w dużej części na gruntach prywatnych:

W przypadku ul.Traktorzystów przygotowanie stosownej dokumentacji i realizacji zaawansowanych prac, muszą ponadto poprzedzić konieczne wykupy gruntów. Reasumując jeśli Rada Miasta przeforsuje takie kilkuletnie zadanie wówczas będziemy je realizować. Do tego czasu możemy poprawić stan nawierzchni ul. Traktorzystów tylko czasowo w ramach bieżącego utrzymania.

Informował nas oraz zainteresowanych mieszkańców Maciej Hasik z Miejskiego Zarządu Dróg. Jak faktycznie wygląda nawierzchnia tej drogi, zobaczycie na fejsbukowym profilu Radia Jura. TUTAJ z kolei znajdziecie mapkę planowanych inwestycji drogowych przesłanych przez MZDiT

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj