Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Mieszkańcy gminy Poczesna doczekali się przebudowy dwóch odcinków tras powiatowych

Facebook Twitter

Właśnie zakończyła się modernizacja dróg Huta Stara – Poczesna i Mazury – Młynek, o łącznej długości 3,35 km. Powstał również 2-kilometrowy chodnik. Przebudowane zostały również skrzyżowania i zatoki autobusowe. Inwestycja prowadzona była od 2019 roku, kosztowała ponad 8 mln złotych.

fot. czestochowa.powiat.pl/

Przebudowę sfinansowano ze środków Powiatu Częstochowskiego, Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg oraz Gminy Poczesna.

18 lipca oficjalnie zakończono przebudowę odcinków dróg Huta Stara – Poczesna i Mazury – Młynek. Przebudowano odcinek na długości 3,35 km. Powstał również chodnik dla pieszych o długości blisko 2 km. Przebudowane zostały również skrzyżowania i zatoki autobusowe.

Jan Miarzyński: O bezpieczeństwie na nowych drogach może świadczyć fakt, że gmina Poczesna jest liderem w powiecie pod względem ilości rond powiatowych, a są obecnie cztery tego typu skrzyżowania w gminie

– zauważa Jan Miarzyński, Wicestarosta Częstochowski.

Przy trwającej od 2019 r. inwestycji nie obyło się bez problemów i dodatkowych uzgodnień.

Krzysztof Smela: Mieszkańcy zawsze mają dużo swoich uwag przy tego typu inwestycjach, szczególnie gdy wchodzi w grę chodnik czy odwodnienie. Zawsze są jakieś pomysły, My jesteśmy od tego, by łagodzić i znajdywać złoty środek

– zaznacza Krzysztof Smela, Starosta Częstochowski.

Dziękuję wszystkim za uczestnictwo w tym projekcie

– dodał starosta.

Gminy położone w bliskim sąsiedztwie z Częstochową borykają się z większym natężeniem ruchu. Częste objazdy prowadzone nieprzystosowanymi do tego drogami gminnymi powodują ich szybkie zużycie.

Adam Morzyk: Inwestycja dobrze wpisuje się w gminę Poczesna. Jest tutaj duży ruch, szczególnie samochodów ciężkich. Roboty były wyczekiwane przez mieszkańców od dawna. Chociażby chodnik i odwodnienie na ulicy Lipowej, gdzie zawsze były z tym problemy. Nie jest to ostatnia inwestycja w gminie i mamy plany na kontynuowanie współpracy

– zapowiada Adam Morzyk, Członek Zarządu Powiatu.

W symbolicznym przecięciu wstęgi uczestniczyli: Członkowie Zarządu Powiatu, Krzysztof Smela, Jan Miarzyński, Adam Morzyk, Przewodniczący Rady Powiatu, Andrzej Kubat, Dyrektorzy Powiatowego Zarządy Dróg, Roman Pakuła i Mariusz Dobrakowski, Wójt Gminy Poczesna, Krzysztof Ujma, oraz miejscowi radni, mieszkańcy i wykonawca robót.

fot. czestochowa.powiat.pl/

Inwestycję zrealizowała firma OLS z Lublińca. Przebudowę sfinansowano ze środków Powiatu Częstochowskiego, budżetu państwa w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg oraz Gminy Poczesna.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 maja 2024