StartWiadomość dnia Wiadomości

Mieszkańcy Częstochowy krytycznie podchodzą do informacji o dobrej sytuacji na częstochowskim rynku pracy

Magistrat informował o optymistycznych wieściach jakie płyną  z Powiatowego Urzędu Pracy. Liczba bezrobotnych w Częstochowie w październiku zmalała, a stopa bezrobocia spada od dłuższego czasu, na dodatek szybciej niż w kraju.

Częstochowianie pisali do nas w tej sprawie, przypominając że bezrobocie w statystykach spada, bo mieszkańcy pracują poza Częstochową, a w poszukiwaniu ofert przeprowadzają się do większych miast. Urzędnicy informują, że spadek liczby bezrobotnych jest związany z lepszą koniunkturą gospodarczą i większą liczbą ofert.

Z kolei słuchacze wytykają że: „ludzie są wykreślani z listy bezrobotnych kiedy nie chcą pracować za 5 na godzinę” lub „odmawiają przyjęcia kiepskiej oferty pracy!”.

Wśród innych głosów naszych mieszkańców pojawiły się komentarze: że to pozorna „sielanka”, bo rynek pracy w mieście oferuje jedynie „stawki 4,5-6 zł i umowy śmieciowe”.

To tylko nieliczne opinie jakie pojawiły się w dyskusji, która rozgorzała po miejskich statystykach przytoczonych na naszej antenie. Jeśli chcecie podzielić się dalszymi opiniami na temat częstochowskiego rynku pracy, piszcie do nas…

Link do postu na Facebooku: TUTAJ

Zostaw komentarz