Radio Jura Home

Moje Miasto Moje Radio • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Miejski Szpital Zespolony. Znamy szczegóły wprowadzonego zakazu odwiedzin

Facebook Twitter

Podobnie jak wojewódzka lecznica z Parkitki tak i Miejski Szpital Zespolony wprowadził na wszystkich oddziałach prewencyjny zakaz odwiedzin pacjentów.

Ma oczywiście na celu ochronę chorych w sytuacji szerzącego się w kraju koronawirusa.

To są pewne drastyczne środki. Chcieliśmy tylko ograniczyć odwiedziny, ale gdy okazało się, że w województwie śląskim jest koronawirus, podjęliśmy decyzję z częścią ordynatorów,  o zakazie odwiedzin. Niestety część pacjentów nie stosowało się do zaleceń, nie zawsze były to zdrowe osoby, przychodziło dużo osób do chorych. Bedą wyjątki (…), będziemy wydawać pojedyncze zgody na odwiedziny.

– mówi Dariusz Kopczyński – zastępca dyrektora Miejskiego Szpitala Zespolonego w Częstochowie. Sytuację rozwiązano również na pediatrii, gdzie nadal może z małymi dziećmi przebywać jeden rodzic. Więcej odwiedzin zwykle też bywa na oddziale geriatrycznym:

Dzieci z matkami zostają, także tutaj ta decyzja pobytu rodzica jest rozwiązana. Co do osób starszych, będą wyjątki, będzie tutaj każdy lekarz dyżurny o tym decydował(…). Dla dobra pacjentów i dla dobra mieszkańców odwiedziny w tej chwili nie są wskazane.

– dodaje wicedyrektor miejskiego szpitala dr Dariusz Kopczyński. Dyrekcja placówki prosi osoby z zewnątrz o respektowanie wprowadzonego zakazu odwiedzin. Zarządzenie w tej sprawie obowiązuje od odwołania.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj