Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Miejski Szpital Zespolony w Częstochowie ma nową szefową

Facebook Twitter

To już pewne. Miejski Szpital Zespolony w Częstochowie ma nowego dyrektora. Została nim Beata Szafraniec.

Miejski Szpital Zespolony w Częstochowie Ministerstwo Zdrowia, miejskim szpitalu w Częstochowie, Sytuacja covidowa w szpitalu
Fot. zsm.czest.pl

Miejski Szpital Zespolony w Częstochowie – placówką pokieruje Beata Szafraniec

Taką decyzję podjęła komisja konkursowa. Nowa dyrektor, od ponad 10 lat jest związana z działalnością zarządczą w ochronie zdrowia. Beatę Szafraniec jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Ukończyła także m.in. studium menedżerskie w zakresie zarządzania. Na stałe mieszka w Katowicach. Dodajmy, że do konkursu zgłosiło się troje kandydatów, z których żaden nie był aktualnie związany z placówkami ochrony zdrowia w Częstochowie. Wcześniej szefem Miejskiego Szpitala był Wojciech Konieczny, który został sekretarzem stanu w ministerstwie Zdrowia.

Beata Szafraniec nadzorowała i realizowała wiele przedsięwzięć i projektów o zasięgu regionalnym, ogólnopolskim i międzynarodowym.
W 2011 r. została doradcą zarządu medycznej spółki akcyjnej, później była także pełnomocnikiem zarządu firmy telemedycznej, prezesem w spółce medycznej oraz dyrektorem Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wadowicach. W maju 2020 r. została zaproszona do współzarządzania Szpitalem Specjalistycznym w Pile jako zastępca dyrektora naczelnego – dyrektorka ds. finansowych i organizacji.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 lipca 2024