Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Miejski Szpital Zespolony też oczekuje wsparcia darczyńców

Facebook Twitter

Lawinowo ruszyła pomoc w Częstochowie dla Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego na Parkitce. Z podobnym apelem do mieszkańców zwróciła się także dyrekcja Miejskiego Szpitala Zespolonego. Jego placówki przy ul. Mirowskiej, Mickiewicza i Bony przygotowują się do kulminacyjnego punktu szerzącej się epidemii koronawirusa.

Na razie sytuacja jest pod kontrolą, zapasy środków dezynfekcyjnych czy fartuchów mogą jednak szybko się skończyć. Czego potrzeba najbardziej? Mówi Wojciech Konieczny dyrektor szpitala miejskiego:

Środki ochrony osobistej, mamy problem z zaopatrzeniem, środki do dezynfekcji rąk, pomieszczeń, mamy potrzeby też takie jak mydło, ręczniki papierowe, papier toaletowy, brakuje też rękawiczek jednorazowych. Przydałyby się też termometry bezdotykowe. Przyjmiemy każdą ilość, bo wiadomo, nie ma ich zbyt wiele obecnie na rynku.

Na dzień dzisiejszy Szpital ma zapasy, które wystarczą na najbliższe 7-10 dni. Każdy, kto chciałby wesprzeć szpital, proszony jest o kontakt telefoniczny.

Prosimy o kontakt telefoniczny i ustalić miejsce i ewentualnie czas w którym będzie można te materiały do nas dostarczyć. Już trochę materiałów dostaliśmy za co dziękujemy. Pamiętamy, że sytuacja może się zmienić i wtedy tego sprzętu będzie potrzeba bardzo dużo. Maseczek higienicznych, z filtrem i chirurgicznych mamy zapas na kilka dni. W pewne środki jesteśmy zaopatrzeni, ale niektóre szybko się skończą, bo mamy ich za mało.

– dodaje, Wojciech Konieczny dyrektor Miejskiego Szpitala Zespolonego w Częstochowie.

NUMERY TELEFONÓW:

34 370 21 25, 34 370 21 05 od poniedziałku do piątku w godz. 7.25-15, a w pozostałych godzinach pod numerami tel. 500 006 390 lub 501 454 354.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 lipca 2024