Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Miejski Szpital Zespolony sukcesywnie zmniejsza liczbę łóżek covidowych i powoli wznawia zabiegi planowe

Facebook Twitter

Oddział wewnętrzny szpitala miejskiego przy ul. Mickiewicza w przyszłym tygodniu wznowi normalnie pracę. Szpital Zespolony w Częstochowie zwalnia część z łóżek covidowych dla pozostałych pacjentów.

Połowa zasobów intensywnej terapii również będzie wykorzystywana dla innych przypadków:

W tej chwili w Miejskim Szpitalu Zespolonym przebywa 66 pacjentów z Covid-19 i w związku dokonamy redukcji łóżek covidowych. Na oddziale intensywnej terapii 4 łóżka będą przeznaczone dla pacjentów z Covid-19, a 4 dla pacjentów tych, którzy normalnie leżą na OIOMie. We wtorek 40 łózek zostanie zlikwidowanych w szpitalu przy ul. Mickiewicza 12. Tam wznowi działalność interna.

Jak wyjaśnia Wojciech Konieczny, dyrektor Miejskiego Szpitala Zespolonego, miejsca dla pacjentów zarażonych koronawirusem pozostaną już tylko w siedzibie przy ul. Mirowskiej. Wróciły też zabiegi planowe, ale nie w pełnym wymiarze:

Podjęliśmy działalność planową, natomiast to nie jest jeszcze w takim zakresie, w jakim była realizowana przed lockdownem, gdyż siły anestezjologiczne są zaangażowane w dalszym ciągu na OIOMie właśnie w leczenie pacjentów z Covid-19. Niestety te szpitale tymczasowe się zamykają i w związku z tym ta działalność covidowa może być tutaj przedłużona, ale miejmy nadzieję, że szybko to nastąpi i będziemy mogli już w pełni działać. Są podjęte działania planowe i są operacje wykonywane.

O bieżącej sytuacji dla pacjentów częstochowskiej lecznicy mówił dyr. szpitala Wojciech Konieczny.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj