Miejski Szpital Zespolony oraz lecznica na Parkitce bez ministerialnych środków na doposażenie i modernizację w zakresie opieki onkologicznej dla pacjentów
Ministerstwo Zdrowia rozstrzygnęło właśnie konkurs na "rozwój i modernizację infrastruktury centrów opieki wysokospecjalistycznej" w szpitalach.

Szacowany czas czytania: 00:45
Wniosek miejskiej lecznicy został oceniony negatywnie z przyczyn formalnych, czytamy w obwieszczeniu o wynikach na stronach ministerialnych. Podobnie nie udało się na Parkitce. Planowano tutaj rozbudowę Jurajskiego Centrum Onkologii Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Częstochowie. Ten wniosek również został oceniony negatywnie. Wnioskowane 20 mln zł otrzyma z Ministerstwa Zdrowia za to Szpital Mazovia na wysokospecjalistyczne świadczenia onkologiczne w zakresie urologii. Tak wynika z oceny wniosków w ramach naboru do Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności. Pieniądze z KPO spośród 259 złożonych wniosków, po szczegółowej ocenie formalnej i merytorycznej, trafią do 198 podmiotów. Łącznie to 5 mld zł. Jest jeszcze możliwość złożenia pisma o ponowną ocenę wniosków o to dofinansowanie, być może zdecydują się na to częstochowskie lecznice.
Czytaj także:
- Szpital na Parkitce będzie miał nowy OIOM
- Wojewódzki Szpital Specjalistyczny przyłączył się do akcji „Polscy okuliści kontra jaskra”