Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Miejski Dom Kultury w Częstochowie znów przygotował Festiwal Podróżniczy „Za Horyzontem”

Facebook Twitter

MDK zaprasza do swoich sal i na ciekawe spotkania: podróżników, fotografów, a z drugiej strony miłośników poznawania świata. Taki jest zawsze Festiwal Podróżniczy "Za Horyzontem"

Miejski Dom Kultury w Częstochowie znów przygotował Festiwal Podróżniczy "Za Horyzontem"

Wszystkie osoby ciekawe innych kultur i poszukujące wrażeń z różnych części globu znajdą tu sporo dla siebie:

Paweł Musiał: Pierwszą osobą, która będzie u nas gościć to będzie Pan Marcin Błoński opowiadający o zielonej Irlandii, o górach, o klifach, rajskich plażach. Taki też jest tytuł tego wystąpienia. Następnym prelegentem będzie częstochowianin Dariusz Drążkiewicz, będzie opowiadała o podróży motocyklem dookoła Polski i ostatnią osobą, którą będziemy gościć w pierwszym dniu festiwalu to będzie Małgorzata Iżyńska. Będzie opowiadać o górach, tym razem o górach Tien-Szan, czyli górach niebiańskich.

Festiwalowych gości przybliża Paweł Musiał, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Częstochowie. Siódma odsłona tej imprezy wpisuje się w majówkę, MDK zaprasza 5 i 6 maja. Będą też pokazy fotograficzne i gość honorowy.

W tym roku zaproszony został multimedalista sportów lotniczych, częstochowski pilot Janusz Darocha. Równie ciekawie zapowiada się drugi dzień festiwalu.

Paweł Musiał: Zaczniemy od Indii. Te przybliży nam guru Marian – tak się określa ta osoba, którą zaprosiliśmy. Kolejnym prelegentem będzie Pan Grzegorz Petryszak, który zaprosi nas do Persji, czyli obecnie do Iranu. I ostatnim z prelegentów będzie Arkadiusz Winiatorski, który zaplanował, że przejedzie na nogach Amerykę Północną od Panamy do Kanady. I rzeczywiście to zrobił. Przy czym w południowej części Meksyku spotkał swoją miłość.

W trakcie festiwalu będzie można wziąć udział w kilku wystawach fotografii. To świetna okazja by odwiedzając MDK – podróżować po świecie.

Paweł Musiał: Guru Marian, który zaprezentuje Indie. Oprócz tego nauczyciel geografii z naszego Liceum Sienkiewicza, pan Mariusz Dobosz zaprezentuje zdjęcia z Chin. Ponadto częstochowska fotografka, pani Edyta Pilichowska przygotowała z kolei zdjęcia dotyczące Hiszpanii. No i oczywiście jak zawsze będą jeszcze niespodzianki.

– zapowiada Paweł Musiał, dyr. Miejskiego Domu Kultury w Częstochowie.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 lutego 2024