Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Miejska strefa aktywności zawodowej: Konferencja dla małych przedsiębiorców już 31 maja

Facebook Twitter

Miejska strefa aktywności zawodowej, czyli o szansach i zagrożeniach dla lokalnych firm, będzie można porozmawiać z fachowcami podczas specjalnej konferencji w Częstochowie.

Fot. facebook.com/SmartCzestochowa

Miejska strefa aktywności zawodowej

31 maja do sali konferencyjnej Klubu Tori zapraszają Fundacja Smart Częstochowa, Regionalna Izba Przemysłowo-Handlowa oraz Częstochowska Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości.

Konrad Głębocki: Ona będzie się składała z trzech prelekcji. Zarządzanie czasem w oparciu o najlepszych doradców biznesu. Coś, co może się przydać każdemu, nie tylko przedsiębiorcom, ale także tym, którzy planują założenie własnej firmy. Będzie wystąpienie rzecznika małych i średnich przedsiębiorstw Adama Abramowicza. Urząd jest stosunkowo mało znany i bardzo nam zależy na tym, żeby także częstochowscy przedsiębiorcy wiedzieli, że w sprawach trudniejszych w relacjach do organów administracji mogą bezpośrednio kontaktować się z rzecznikiem.

Jak mówi prezes fundacji Smart Częstochowa Konrad Głębocki, swój udział ze wsparciem dla lokalnych firm zapowiedział rzecznik małych i średnich przedsiębiorców. Cała konferencja odbywa się pod patronatem posła Andrzeja Gawrona z podkomisji do spraw mikro, małych i średnich przedsiębiorstw oraz rozwoju rzemiosła. To szansa by czerpać przydatną wiedzę:

Konrad Głębocki: Nie jest tak, że prowadzenie firmy nie wiąże się także z pewnymi kryzysami. Są takie momenty, gdzie firma się świetnie rozwija, ale są też i momenty jakichś sporych problemów i warto wtedy wiedzieć, że są instytucje w Polsce, których obowiązkiem prawnym wręcz jest pomoc w różnych sprawach, także indywidualnych. Przewidujemy po tych prelekcjach, które nie będą zbyt długie, możliwość też zadawania pytań.

Jak podkreślają organizatorzy, zapraszają też osoby, które szukają zajęcia, pracy i planują otwarcie własnej działalności. Mali przedsiębiorcy są kołem zamachowym dla naszej gospodarki. Warto więc ich wesprzeć fachową pomocą, przekonuje nasz rozmówca:

Konrad Głębocki: Przecież nasza gospodarka, jeżeli chodzi o PKB i udział w tworzeniu PKB, to zdecydowanie małe i średnie firmy. I tak samo jeżeli chodzi o udział w zatrudnieniu pracowników, to zdecydowanie największy to są właśnie małe i średnie firmy. Często to są firmy rodzinne. Za mało uwagi poświęcamy właśnie małym i średnim firmom, też mikro przedsiębiorcom, którzy stanowią nie tylko siłę napędową gospodarki, ale też mają największy udział w tworzeniu naszego dobrobytu i rozwój tych firm będzie miał też znaczenie absolutnie kluczowe w ciągu najbliższych dekad, 10-20 lat

– dodaje Konrad Głębocki. Konferencja „Miejska strefa aktywności zawodowej” już w środę (31.05.) od godz. 17.00 przy ul. Racławickiej 2. Wydarzeniu patronuje Radio Jura.

Konrad Głębocki, prezes „Smart Częstochowa” zaprasza na bardzo inspirującą konferencję:

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj