Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

R E K L A M A

R E K L A M A

Miejska pomoc coraz szersza: Posiłki, darmowe przejazdy MPK, porady prawne

Facebook Twitter

Darmowe posiłki dla osób z Ukrainy, które przybywają do naszego miasta, uciekając przed wojną. Jeżeli mają problemy z zapewnieniem wyżywienia mogą odwiedzić punkt pomocowy prowadzony w Częstochowie.

fot. facebook.com/matyjaszczyk.krzysztof

To kolejna z form wsparcia oferowanych przez miasto.

Przy ul. Ogrodowej 24/44 te osoby, które będą potrzebowały ciepłej strawy między godz. 12:00 a 13:30 będą mogły uzyskać bezpłatny posiłek, a więc wszyscy uchodźcy, którzy mieszkają na terenie Częstochowy – może u rodziny, znajomych, a mają problemy z zapewnieniem ciepłego posiłku, mog.ą bezpłatnie skorzystać

Jak mówi prezydent Częstochowy, w formie zarządzenia zostały uruchomione dla tych osób również darmowe przejazdy komunikacją MPK. To ułatwi Ukraińcom przemieszczanie się choćby w celu załatwiania wszelkich formalności:

Wprowadzam możliwość bezpłatnego poruszania się uchodźców z Ukrainy komunikacją miejską MPK od 1 do 31 marca, czyli wszystkie osoby, które opuściły Ukrainę po 24 lutego, które mają pieczątkę w paszporcie albo jakiś inny dokument potwierdzający przekroczenie graniczy czy też zaświadczenie wydane przez straż graniczną będą mogły w miesiącu marcu podróżować po naszym mieście bez opłat, będą miały uprawnienia do 100% ulgi.

Darmowe autobusy i tramwaje są już dostępne w Częstochowie dla ukraińskich uchodźców

– dodaje Krzysztof Matyjaszczyk. Będzie też pomoc prawna i trwające akcje pomocowe w postaci zbiórek w szkołach. Miasto stara się rozszerzać swoje formy wsparcia:

To wszystko po to, żeby te osoby mogły być też mobilne, żeby mogły skorzystać z różnych form pomocy, szczególnie w tym pierwszym okresie. Przyjeżdżają do naszego miasta, nie wiedzą gdzie się podziać, żeby ułatwić im funkcjonowanie w Częstochowie. Częstochowscy radcy prawni od czwartku będą prowadzić bezpłatną pomoc prawną w trzech częstochowskich szkołach – Szkoła Podstawowa nr 31, Szkoła Podstawowa nr 53 i IV Liceum im. Henryka Sienkiewicza. Bardzo serdecznie dziękuję środowisku częstochowskich prawników za tę inicjatywę

– zapowiadał dalszą pomoc dla Ukrainy prezydent Częstochowy – Krzysztof Matyjaszczyk.

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 14 lutego 2025

R E K L A M A