Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Miejska Galeria Sztuki zaprasza na wystawę Jacka Sztuki

Facebook Twitter

„Życie w obrazach” to tytuł wystawy malarstwa Jacka Sztuki, którą można od wczoraj (18.11) oglądać w Miejskiej Galerii Sztuki.. Jacek Sztuka ukończył studia w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Malarstwa.

fot. facebook.com/Miejska-Galeria-Sztuki-w-Częstochowie

Od 2013 roku kieruje Zakładem Komunikacji Marketingowej w Instytucie Marketingu na Wydziale Zarządzania Politechniki Częstochowskiej. Wziął udział w ponad 110 wystawach zbiorowych, krajowych i zagranicznych.

To również wystawa jubileuszowa – 20 lat od dyplomu artystycznego. Powiedziałabym, że nie jest to jakiś przytłaczający jubileusz – 20 lat wydaje się niedługim okresem, a jednak intensywność tworzenia i wielka kreatywność pana Jacka Sztuki. Zapowiada tę wystawę jako niezwykle bogatą i fascynującą. On jest znakomitym malarzem, a prezentując tę wystawę retrospektywną dokonuje pewnych podsumowań w swoim życiu artystycznym. Pozwoli nam nieco spojrzeć na jego warsztat artystyczny, ponieważ na tej wystawie będą prezentowane również szkice do obrazów, czyli pierwszy pomysł, który potem rozwinie się w większe dzieło artystyczne

– zapowiada Joanna Matyja z Miejskiej Galerii Sztuki. Wystawę można oglądać w MGS do 9 stycznia.

 

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 lipca 2022