Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Miejska Galeria Sztuki zaprasza do Galerii Zwiastun

Facebook Twitter

Do 19 lutego w Galerii Zwiastun można oglądać wystawę z grafikami poświęconą... kotom.

Prace opowiadają o zwyczajach tych zwierząt, ale nie tylko – mówi Joanna Matyja z Miejskiej Galerii Sztuki.

Joanna Matyja: Bardzo ładna narracja opowiedziana bardzo wieloma technikami artystycznymi, ponieważ na wystawie możemy obejrzeć szereg grafik. Dodam jeszcze, że tam jest bardzo duża ciekawostka – taka techniczna i edukacyjna zarazem – ponieważ Karina zdecydowała się pokazać matryce, z których stworzyła te grafiki. Można zobaczyć trzy prace wyryte w miedzianych płytkach. Oprócz tego jest prezentowana książka artystyczna malowana akwarelą i są również 3 plakaty. Bardzo ciekawa forma, bo to są plakaty właśnie odnoszące się do sposobu opieki nad kotami.

W Galerii Zwiastun, gdzie swoje pierwsze ekspozycje mają młodzi twórcy, wkrótce nowość – w ostatnim tygodniu lutego pokazana zostanie wystawa grafiki nawiązującej do street artu:

Joanna Matyja: Bezpośrednio przemawia do nas miejska ulica. Na wystawie będą pokazane wlepki, kolaże, będzie stał słup ogłoszeniowy z rozmaitymi grafikami. Także to jest świetnie wymyślone jako forma ekspozycyjne. Wśród prezentowanych prac pojawią się portrety oraz kolaże osób związanych z Berlinem z różnych kontekstów, z różnych okresów czasu. Wszystkie te osoby, które nam przychodzą na myśl, kiedy pada słowo Berlin. To jest dla miłośników tego miasta, ale to jest też dla miłośników miejscowości jako takiej.

Autorką wystawy „Wciąż mam walizkę w Berlinie” jest Katarzyna Sterna. Do śledzenia miejskich wystaw zachęcała Joanna Matyja.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 lutego 2024