Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Miejska Biblioteka co roku wspierana przez czytelników w B.O.. Głosy jeszcze tylko do 30 września

Facebook Twitter

Miejska Biblioteka Publiczna wiele zawdzięcza swoim czytelnikom. To mieszkańcy co roku nie zapominając o osiedlowych filiach, zgłaszają liczne zadania do Budżetu Obywatelskiego. Proponują inwestycje i kulturalną ofertę wspierającą działania bibliotek.

Chodzi też o przyciąganie do książki nowych osób:

Zawsze dziękujemy za takie zaufanie i za to, że to, co do tej pory robimy, podoba się. Zadań jest zawsze całkiem sporo. Przede wszystkim zakup nowości czytelniczych i tu zachęcam, by zajrzeć do swojej filii. Można zagłosować, bo mamy udostępniony komputer specjalnie w tym celu, w każdej filii. Jeżeli ktoś ma kłopot z dostępem czy nie potrafi sobie sam poradzić internetowo, to dziewczyny w  filiach na pewno pomogą.

Jak mówi Sylwia Góra z częstochowskiej biblioteki, filie pomagają zarówno w głosowaniu jak i ułatwiają dostęp do systemu, który na specjalnej platformie przyjmuje głosy mieszkańców. Co roku biblioteka jest beneficjentem zadań z Budżetu Obywatelskiego. Coraz częściej są to działania kulturalne, z których czytelnicy potem korzystają zarówno w dzielnicach, jak i w głównej siedzibie Biblioteki.

W ogólnomiejskim budżecie zadanie „Spotkajmy się w bibliotece” – tym razem dotyczy wszelakich działań kulturalo-oświatowych, spotkania z autorkami/ autorami, warsztaty literackie, plastyczne, teatralne, przeróżne prelekcje i spotkania. To, co zgłaszacie nam na co dzień, na co macie ochotę, spotkania z autorami, o których marzycie. Ten projekt właśnie pozwoli na działalność kulturalną w przyszłym roku, a teraz kultura i literatura jest nam bardzo potrzebna.

Mamy ostatnie dni na wsparcie bibliotecznych projektów Biblioteki w Częstochowie w ramach Budżetu Obywatelskiego. Zachęcała do tego Sylwia Góra. Głosowanie kończy się 30 września.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 marca 2023