Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Międzynarodowy koncert w filharmonii już dziś (13.04). Zagości u nas ambasador Meksyku

Facebook Twitter

Międzynarodowy koncert w Filharmonii przed nami w czwartkowy (13.04) wieczór. Koncert zatytułowany "Meksyk/Polska" przygotowano z udziałem naszej orkiestry w 95. rocznicę nawiązania stosunków dyplomatycznych między Meksykiem a naszym krajem.

Międzynarodowy koncert w filharmonii
Fot. filharmonia.com.pl

Międzynarodowy koncert w filharmonii

Jak mówi dyrektor Filharmonii Częstochowskiej, tym razem nie poprowadzi częstochowskiej orkiestry, ustępując miejsca specjalnemu gościowi. Adam Klocek tego wieczoru zagra na wiolonczeli.

Adam Klocek: Koncert pod patronatem i z udziałem Ekscelencji Ambasadora Meksyku, który specjalnie przybędzie na ten koncert do nas do Częstochowy, również z udziałem oczywiście przedstawicieli władz miasta Częstochowy. Oczywiście najważniejszy gość to nasz wspaniały dyrygent Juan Carlos Lomonaco. Nie po raz pierwszy w Częstochowie wybitny meksykański dyrygent, znany na całym świecie, koncentrujący w różnych krajach. Tym razem w repertuarze zarówno muzyka meksykańska, jak i polski koncert wiolonczelo, który ja będę miał przyjemność wykonywać tym razem jako solista pod batutą maestro Lomonaco.

Zapowiada się wyjątkowe, dwuczęściowe wydarzenie:

Adam Klocek: W drugiej części koncertu słynna 9. Symfonia z Nowego Świata, symfonia Antonina Dvořáka, jeden z największych przebojów muzyki symfonicznej. Przepiękna, olbrzymia, wieńcząca dzieło Dvořáka symfonia. Myślę, że koncert będzie niezwykle radosny, ale też okazja szczególna. Cieszymy się, że Pan Ambasador do nas przyjeżdża i myślę, że to będzie jeden z ważniejszych koncertów w sezonie. Szczególnie zapraszamy na Symfonię Dvořáka, na którą zawsze publiczność czeka i odbierają entuzjastycznie. Mam nadzieję, że tak będzie i tym razem

– zapraszał Adam Klocek. Uroczysty, międzynarodowy koncert tym razem wyjątkowo nie w piątek, a już w czwartek (13.04.) o godz. 19.00 w dużej sali Filharmonii im. Bronisława Hubermana.

Fot. facebook.com/FilharmoniaCzestochowska

Dołączcie do wydarzenia na Facebooku: MEKSYK/POLSKA Koncert w 95. rocznicę nawiązania stosunków dyplomatycznych między Meksykiem i Polską

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 lutego 2024