Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Mieczysław Fogg bohaterem cyklu „Nieśmiertelni”, jego prawnuk w roli prowadzącego

Facebook Twitter

Nestor polskiej klasycznej piosenki bohaterem cyklu "Nieśmiertelni". Muzyczne spotkanie w Kinie Iluzja będzie poświęcone kolejnej ikonie polskiej sceny - Mieczysławowi Foggowi. Zajrzyjcie tutaj w środę 19 czerwca o godz. 19.00.

mgs Wystawa Triennale Sztuki SacrumMiejska Galeria Sztuki w Częstochowie zaprasza na wystawę malarstwa Rafała Borcza Mieczysław Fogg

Mieczysław Fogg bohaterem cyklu „Nieśmiertelni”

To jeszcze jedna okazja przed wakacjami, jak zapowiada dyrektor Miejskiej Galerii Sztuki:

Anna Paleczek-Szumlas: To śpiewak, który dał ponad trzydzieści tysięcy koncertów nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie, w około 30 krajach, to Mieczysław Fogg. Będzie również towarzyszyć temu występ muzyczny. Na naszym fortepianie zagra Janusz Traczyk, też wybitny pianista i wokalista, który uświetni nasze spotkanie. Ja sądzę, że to spotkanie po 123 latach urodzin naszego nestora polskiej muzyki będzie świetnym wydarzeniem, które będziemy wspominać długo.

W cyklu „Nieśmiertelni” mamy występy, koncerty, odsłuchy, opowieści i ciekawostki o wielu niezapomnianych gwiazdach – dawnych i żyjących, krajowych i zagranicznych, mówi Anna Paleczek-Szumlas, dyrektor MGS w Częstochowie. Tym razem wieczór będzie miał wyjątkowego prowadzącego. To Michał Fogg, którego znamy już w naszym mieście:

Anna Paleczek-Szumlas: Przyjedzie jego prawnuk, też znawca muzyki, też dziennikarz muzyczny, człowiek, który podzieli się prywatnymi wspomnieniami, prywatnymi pamiątkami, pamiątkami rodzinnymi, pokaże zdjęcia, które nie są emitowane w przestrzeni internetowej. Przede wszystkim opowie nie tylko jako znawca muzyki, ale przede wszystkim jako członek jego rodziny, który kontynuuje schedę po wybitnym pradziadku. To, że wie o nim wszystko, to przekonają się wszyscy, którzy będą uczestniczyć 19 czerwca, w środę o godzinie 19.00

Okazuje się, że po latach postać i piosenki, które wykonywał Mieczysław Fogg, są ciągle znane i przywoływane przez młodsze pokolenia:

Anna Paleczek-Szumlas: Młode pokolenie przede wszystkim śpiewa jego piosenki, nie wiedząc do końca, kto pierwszy je wykonywał, dla kogo były komponowane, jak długo śpiewał na estradzie, bo to 60 lat na scenie to trzeba mieć nie tylko charyzmę i talent, ale ogromną kondycję. Młodzi ludzie bardzo chętnie przychodzą na nasze odcinki skierowane właśnie dla tych wybitnych postaci, zwanych u nas nieśmiertelnymi i sądzę, że również nasza sala będzie gościć wszystkie pokolenia. To ostatnie przedwakacyjne spotkanie z Nieśmiertelnymi, ale uprzedzam wszystkich radiosłuchaczy, że nie ostatnie w cyklu.

 

Miejska Galeria Sztuki i OKF w Częstochowie zapraszają. „Nieśmiertelni”, którego bohaterem będzie Mieczysław Fogg w środowy wieczór. Całość poprowadzi prawnuk artysty Michał Fogg. Polecała Anna Paleczek-Szumlas.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 lipca 2024