Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Miasto znów zrefunduje instalowanie kolektorów słonecznych, pomp ciepła czy wymianę źródeł ciepła

Facebook Twitter

Jest na to w kasie miasta pół miliona. Dofinansowanie obejmie też panele fotowoltaiczne. Samorząd po decyzji rady zarezerwował 200 tys. złotych na takie cele.

fot. Free-Photos/pixabay.com

Nadal samorząd zachęca poprzez dotacje by opalany węglem piec w domach zastąpić ekologicznym urządzeniem:

Żeby uzyskać dotację, trzeba będzie zdemontować i zlikwidować źródło ciepła – kocioł starego typu opalany węglem, miałem, koksem lub ekogroszkiem i zastąpić go podłączeniem do sieci ciepłowniczej ogrzewaniem elektrycznym, kotłem gazowym, kotłem olejowym lub pompą ciepła. Celem udzielonej dotacji jest osiągnięcie efektu ekologicznego oraz poprawa stanu środowiska i zmniejszenie uciążliwości dla mieszkańców zanieczyszczenia powietrza i powstającego w związku z nim smogu. 

Rzecznik w magistracie Włodzimierz Tutaj, informuje kto może ubiegać się o dotacje na eko-inwestycje. Ważne są też terminy:

Warunkiem ubiegania się o udzielenie dotacji celowej jest złożenie kompletnie prawidłowo wypełnionego wniosku o przyznanie dotacji. Termin składania tych wniosków upłynie 31 maja, natomiast uchwała wejdzie w życie po upływie 14 dni od dnia jej ogłoszenia w dzienniku urzędowym województwa śląskiego. Wtedy urząd miasta ogłosi możliwość składania tych wspomnianych wniosków. Na te dotacje związane z wymianą źródła ciepła miasto przeznacza w obecnym budżecie pół miliona złotych.

Z kolei montując w domu jednorodzinnym fotowoltaikę będzie można uzyskać nawet 5 tys. zł dofinansowania

– podpowiada Włodzimierz Tutaj. Miasto dopłaci do połowy kosztów instalacji paneli.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj