Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Miasto wydało zalecenia dotyczące kontynuacji i rozszerzenia oszczędności

Facebook Twitter

Dotyczą nie tylko energii elektrycznej. Będzie chłodniej, z mniejszą ilością sprzętu i przy przygaszonym świetle. O tych zasadach powinni pamiętać też najemcy.

W celu zmniejszenia zużycia energii elektrycznej, a tym samym obniżenia kosztów, zaplanowana jest też w Częstochowie dalsza wymiana źródeł światła na energooszczędne. W budynkach miejskich pojawi się więcej czujników ruchu, co pozwoli na oszczędności w oświetleniu.

Pracownicy w instytucjach już usłyszeli że muszą bezwzględne wyłączać oświetlenie w pomieszczeniach, w których nikt aktualnie nie przebywa, jak łazienki czy magazyny. Przygasają żarówki na korytarzach, nie można też dogrzać się grzejnikami, a z klimatyzacji trzeba korzystać z umiarem.

Dyspozycji na rzecz oszczędności jest więcej. Jednostki w mieście zostały zobowiązane do podjęcia wszystkich możliwych działań w celu zmniejszenia zużycia energii elektrycznej, ciepła sieciowego, gazu ziemnego, paliw stałych i oleju opałowego. Ma to skuteczniej ograniczyć koszty. A te zgodnie z ustawą rządową z października powinny wykazać wszystkie samorządy.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 26 lutego 2024