Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Miasto wnioskuje o dotacje, a Raków czeka na drugi etap rozbudowy Centrum Piłki Nożnej

Facebook Twitter

Jest szansa na lepszą bazę treningową Rakowa Częstochowa. Urząd Miasta przedstawił wniosek o dofinansowanie drugiego etapu przebudowy i rozbudowy Centrum Piłki Nożnej przy ul. Limanowskiego. Został wpisany też do wieloletniego planu ministerialnego programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu.

To dobre wieści dla kibiców, klubu i młodych piłkarzy:

To przedsięwzięcie zakładałoby budowę boisk treningowych, budowę centrum regeneracyjnego, a także przebudowę/ rozbudowę budynku klubowego – tak najogólniej, bo tych zadań jest tam dużo więcej. 15 mln złotych to jest kwota na całość inwestycji opiewa na 8.5 mln złotych, pozostałe środki to będą środki z budżetu miasta

– mówił Krzysztof Matyjaszczyk – prezydent Częstochowy.

Podniesienie standardów w infrastrukturze, to kolejny element w rozwoju klubu

– dodaje prezes Rakowa – Wojciech Cygan, choć drugi etap planowanej rozbudowy nie zmienia zasadniczo głównej części obiektu, czyli stadionu:

To nie jest inwestycja, która miałaby spowodować, że ten stadion nagle zwiększy pojemność czy pojawią się jakieś inne elementy, natomiast są to elementy dla nas bardzo istotne. Boisko treningowe, które miałoby być podgrzewane, centrum rehabilitacji i regeneracji, które miałoby służyć piłkarzom, także chłopakom z Akademii. Dodatkowo uzyskalibyśmy powierzchnię do wykorzystania dla Akademii i dla klubu, więc to są bardzo ważne inwestycje.

Jak poinformowało biuro prasowe częstochowskiego klubu: prace w ramach II etapu miałyby rozpocząć się w przyszłym roku, bez wpływu na możliwość rozgrywania przez Raków meczów na głównej płycie stadionu.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 lutego 2024