Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Miasto w temacie stadionu Rakowa, po deklaracji premiera dofinansowania rządowego dla jego rozbudowy

Facebook Twitter

Miasto jest przygotowane do realizacji drugiego etapu rozbudowy stadionu Rakowa. Aktualnie konsultuje z klubem zakres trzeciego etapu potrzebnych prac. To też następstwo zapowiedzianej w ubiegłym tygodniu przez premiera rządowej dotacji na powiększenie częstochowskiego stadionu.

fot. czestochowa.pl

Miasto w temacie stadionu Rakowa

Głównym celem jest m.in. zwiększenie pojemności trybun.

Włodzimierz Tutaj: Z ust premiera padła obietnica wsparcia finansowego kolejnych etapów przebudowy obiektu przy ulicy Limanowskiego kwotą 40 milionów złotych. Czas pokaże, na ile to jest realne, jak szybko będzie można uzyskać zapewnienie tego dofinansowania i także jak szybko będzie można przystąpić do prac koncepcyjno-projektowych, później przetargu, a wreszcie etapu wykonawczego.

O to jak samorząd odniósł się do zapowiadanych rządowych środków na ten cel, pytaliśmy rzecznika w magistracie. Deklaracja rządowego wsparcia to szansa na montaż finansowy dla inwestycji i perspektywa podniesienia kategorii stadionu dla gry Rakowa w europejskich pucharach, przypomina Włodzimierz Tutaj:

Włodzimierz Tutaj: Jeżeli chodzi o rozbudowę trybun i zwiększenie pojemności obiektu, oczywiście niezbędne będzie także przygotowanie pełnego montażu finansowego po uzyskaniu zapewnienia o środkach z budżetu centralnego. Przypomnę, że ten kolejny etap modernizacji i rozbudowy miejskiego stadionu piłkarskiego Raków był przedmiotem niedawnych rozmów z prezesem Rakowa i szefem rady nadzorczej, które były prowadzone u prezydenta miasta Częstochowy. Etapy mają umożliwić podwyższenie kategorii stadionu w kontekście europejskich rozgrywek pucharowych. To jest cel.

Zapowiadana przez premiera Morawieckiego rozbudowa trybun mogłaby zostać zrealizowana prawdopodobnie w przyszłym roku:

Włodzimierz Tutaj: Jeżeli chodzi o to, co zostało obiecane przez premiera rządu, to z całą mocą muszę podkreślić, że to nie są pieniądze, które już w tej chwili miasto czy też klub dysponują. To dopiero będzie pewna procedura, o której być może dowiemy się w najbliższym czasie. Muszę też podkreślić, że na pewno dookreślenia wymaga jeszcze zakres tego trzeciego etapu rozbudowy stadionu, czyli klub musi dosyć dokładnie określić, czego oczekuje, tak abyśmy rzeczywiście mogli precyzyjnie przygotować projekt budowlany

– dodaje rzecznik w UM Włodzimierz Tutaj. Wcześniej na pewno zostanie przeprowadzony drugi etap rozbudowy: infrastruktury okołostadionowej do treningu i regeneracji zawodników. To projekt uzgodniony wcześniej z Rakowem. Miasto ma zabezpieczony wkład własny oraz prawomocne pozwolenie na budowę. Czeka na wsparcie ministerialne.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj