Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Miasto szuka środków na inwestycje

Facebook Twitter

Częstochowscy parlamentarzyści mają pomóc samorządowi w staraniach o środki zewnętrzne na pulę ważnych inwestycji. Na tej liście mnożą się kolejne przedsięwzięcia, które czekają na realizację. Wiele zależy jednak od możliwości pozyskania funduszy, w tym od programów rządowych. Na jakie cele takie pieniądze mogą być spożytkowane?

fot. Alicja_/ Pixabay

Pewne zadania, do których było już kilka przymiarek wracają, szczególnie jeśli dotychczasowe zgłaszanie ich do rządowych dotacji nie przyniosło skutku, a są dla Częstochowy priorytetowe. Dla przykładu w zestawieniu pilnych potrzeb ponownie znalazł się m.in. remont Teatru im. Mickiewicza. Nadal samorząd chciałby też zdobyć finansowanie na budowę potrzebnego drogowego połączenia ul. 1 Maja z ul. Krakowską, nad torami kolejowymi.

To wielomilionowa inwestycja, której z miejskiej kasy nie uda się udźwignąć.

– słyszymy od urzędników.

Pojawiają się też nowe potrzeby, np. przebudowa ulicy Jasnogórskiej, która dla usprawnienia ruchu ma być wreszcie odcinkiem jednokierunkowym. W planach drogowców jest przebudowa ul. Mirowskiej, rozbudowa ul. Jesiennej, ale są też inwestycje w budynki: termomodernizacja Technicznych Zakładów Naukowych oraz odnowienie siedziby Stacji Pogotowia Ratunkowego. O sfinansowanie części z zadań miasto aplikuje w ramach ostatniego rozdania Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych z puli środków na przeciwdziałanie skutkom Covid-19, To właśnie pieniądze do wydania w samorządach. Na razie te decyzje nie zapadły.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj