Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Miasto stworzy mapę częstochowskiego rzemiosła. Fachowcy poszukiwani

Facebook Twitter

Częstochowa nada żyje rzemiosłem i pracą rąk specjalistów wielu dziedzin. Dlatego pojawił się pomysł stworzenia Mapy Rzemiosła w naszym mieście, która ułatwi nam dostęp do fachowców i wskaże punkty, gdzie częstochowianie skorzystają z poszukiwanych usług.

fot. czestochowa.pl

Konkretnie Centrum Obsługi Inwestora zamierza stworzyć takie narzędzie, który ułatwi dostęp do przedstawicieli zawodów rzemieślniczych. Zapraszamy do zgłaszania się wszystkich rzemieślników, którzy prowadzą działalność w Częstochowie. Mamy nadzieję, że wypełniona mapa zaprzeczy powtarzanemu coraz częściej stwierdzeniu, że dziś coraz trudniej o fachowców. Czekamy na zgłoszenia zawierające nazwę firmy bądź zakładu usługowego, nazwę zawodu i adres, dane kontaktowe do firmy.

O pomyśle mówi Tomasz Jamroziński, kierownik biura prasowego w magistracie. Kogo Urząd Miasta poszukuje aby zasilił częstochowską Mapę Rzemiosła?

Przedstawicieli najróżniejszych specjalizacji rzemieślniczych np. odlewników, rusznikarzy, galwanizatorów, optyków, kamieniarzy, garncarzy. Zapraszamy wszystkich fachowców i rzemieślników do tego, żeby się zgłaszali do Centrum Obsługi Inwestora, mamy tutaj wymienionych blisko 80 specjalności. Zachęcamy do zgłaszania się. Taka wspólna mapa rzemiosła przyda się później w odnajdywaniu kontaktów do konkretnego fachowca

– zachęcał Tomasz Jamroziński. Mapa Częstochowskiego Rzemiosła służąca mieszkańcom ma szansę powstać w najbliższych miesiącach. Swoje zgłoszenia można wysyłać na adres: zawodowiec@czestochowa.um.gov.pl.

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj