Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Miasto sprzedaje działki w różnych częściach miasta

Facebook Twitter

Miasto pozbywa się kolejnych działek. Magistrat wystawił do sprzedaży nieruchomości  znajdujące się w Śródmieściu, Kiedrzynie i na Parkitce.

Do kupienia jest np. teren przy ul. Nowowiejskiego, razem z budynkiem biurowo-usługowym, w którym ostatnio znajdowała się Bursa Miejska. Jakich jeszcze terenów chce pozbyć się miasto?

Druga działka o powierzchni około 500 m kw w dzielnicy Kiedrzyn w głębi ulicy Gerberowej. Zgodnie ze studium przeznaczona jest na zabudowę jednorodzinną. Cena wywoławcza to 100 tys. złotych. Trzecia działka o powierzchni 660 m kw przy ul. Szymanowskiego zgodnie ze studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Częstochowy przeznaczona może być pod zabudowę śródmiejską mieszkaniowo-usługową. Cena wywoławcza to 276 tys. złotych. 

To nie wszystko, oprócz działek przy ul. Gerberowej i Szymanowskiego, miasto chce sprzedać jeszcze jeden teren…

Ostatnie z wystawionych na sprzedaż nieruchomości działki o powierzchni około 1200 m kw położone są w dzielnicy Częstochówka-Parkitka przy ul. Małopolskiej. Zgodnie ze studium są to obszary zabudowy mieszanej – wielorodzinnej i jednorodzinnej. Cena wywoławcza to 436 tys. 800 złotych

– mówi Sylwia Bielecka z Urzędu Miasta. Przetargi odbędą się w siedzibie Urzędu Miasta Częstochowy przy ul. Śląskiej 11/13 24 listopada 2020 r. od godz. 10.00, a szczegółowe informacje dotyczące nieruchomości i przetargów znajdują się w ogłoszeniach zamieszczonych w Biuletynie Informacji Publicznej urzędu TUTJ – http://www.czestochowa.pl/page/7,aktualnosci.html?id=14739

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 maja 2021