Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Miasto podsumowuje najważniejsze zrealizowane zadania z Budżetu Obywatelskiego. Co proponowali mieszkańcy?

Facebook Twitter

Inwestycje drogowe, wsparcie szpitala miejskiego czy biblioteki. Miasto podsumowuje najważniejsze, ostatnio zrealizowane zadania z Budżetu Obywatelskiego. Wymyśliliśmy dla siebie w mieście i w poszczególnych dzielnicach wiele nowego.

fot. czestochowa.budzet-obywatelski.eu

Które z propozycji mieszkańców okazały się najbardziej kosztowne?

Wartym 650 tys. złotych, z wykonanych w zeszłym roku zadań, była modernizacja drogi pieszej i rowerowej wzdłuż ul. Fieldorfa-Nila między al. Wyzwolenia a Promenadą Niemena. Niewiele mniejszą wartość miały respiratory kupione z budżetu obywatelskiego dla miejskiego szpitala, chodzi niemal o 550 tys. złotych. Wśród tych droższych inwestycji znalazły się też np. budowa chodnika i parkingu przy ul. Kurpińskiego-Ponurego oraz zakup nowości wydawniczych i wygodnych mebli dla filii bibliotecznych

– podsumowuje Marcin Breczko z biura prasowego częstochowskiego magistratu. Co roku w budżecie obywatelskim mieszkańcy zauważają potrzeby bibliotek, wspierają zadania ekologiczne, integrację częstochowian czy pomoc dla zwierząt:

Ponownie wsparto zwierzaki ze schroniska przy ul. Gilowej, dla którego kupiono 40 ocieplanych bud, inkubator dla małych zwierząt czy urządzenia do fizykoterapii. Koszt całego zadania wyniósł ponad 200 tys. złotych. Zawieszono też z budżetu obywatelskiego ponad 120 budek lęgowych dla ptaków w kilku dzielnicach Częstochowy – na Parkitce, w dzielnicy Podjasnogórskiej, na Północy, w Śródmieściu i na Zawodziu-Dąbiu.

Zieleń, rekreacja i wypoczynek to też zadania jakie proponują a potem przegłosowują częstochowianie. Tak było w ostatniej edycji budżetu, dlatego w okresie letnim zyskamy na tym polu w Częstochowie:

Choćby doposażenie Promenady Śródmiejskiej w urządzenia do rekreacji, powstanie parku kieszonkowego przy ul. Zamenhofa, leżaki miejskie w parku przy ul. Żabiej – na Starym Mieście, czy stacje naprawy rowerów – punkty mające wszelkie narzędzia do doraźnej naprawy naszego jednośladu. Do końca zeszłego roku zrealizowano 136 zadań VII edycji Budżetu Obywatelskiego

– dodaje Marcin Breczko z magistratu w Częstochowie. Nie wszystkie projekty zgłoszone przez częstochowian w pandemicznym roku udało się dopiąć w terminie. Ostatnich 5 zadań z poślizgiem ma być ukończonych już w 2022 roku.

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj